KLASA 3c w ZOO w GOERLITZ

17 maja uczniowie klasy 3c w ramach współpracy polsko-niemieckiej udali się na wycieczkę do ZOO w GOERLITZ.
Wszyscy z zaciekawieniem  słuchali informacji i obserwowali zachowanie zwierząt  i ptaków.

KLASA 1b w MUZEUM PRZYRODNICZYM

14 maja, uczniowie kl.  1 b z wychowawczynią i mamą Zuzi, spotkali się z uczniami z kl. 1 a z Niemiec, na wspólnych zajęciach zorganizowanych przez pracowników Muzeum Przyrodniczego w Goerlitz. Zajęcia były w plenerze. Dzieci obserwowały przez lupę mrówki, gąsienice, robaczki, układały puzzle, grały w grę planszową, kolorowały obrazki. Po zajęciach była wspólna zabawa i poczęstunek. Piękna pogoda i dobry humor wywołały uśmiech na twarzach dzieci.

POLSKO-NIEMIECKIE SPOTKANIA WARSZTATOWE

Z naszej szkoły w projekcie uczestniczyły 4 klasy, które wraz ze swoimi klasami partnerskimi ze szkoły w Goerlitz wzięły udział w warsztatach "Muzyka Łużycka" oraz "Stwórz lub odtwórz swoją legendę". Uczestnicy spotkań zwiedzili także wystawę w Muzeum Łużyckim.

KLASA 3a w MUZEUM ŁUŻYCKIM

27.02.2018 r.  klasa 3a wzięła udział w zajęciach plastyczno- muzycznych połączonych ze zwiedzaniem Muzeum Łużyckiego. Zajęcia zorganizowano w ramach współpracy polsko-niemieckiej.

KLASA 4f W MUZEUM ŁUŻYCKIM

15 grudnia odbyło się spotkanie w ramach projektu pn. Polsko-niemieckie spotkania warsztatowe klas szkolnych pt.: "Legendy Łużyckie" połączone ze zwiedzaniem Muzeum Łużyckiego. Brały w nim udział dzieci z Grundschule „Innenstadt am Fischmarkt” w Goerlitz oraz ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zgorzelcu z klasy 4 f wraz z p. Natalią Kowalską – Liszt.

KLASA 4f W MUZEUM ŁUŻYCKIM

PROJEKT FUNDACJI "KUŹNIA"

Organizacje Fundacja Kuźnia oraz  Institut für kulturelle Infrastruktur Sachsen rozpoczęły realizację projektu pod nazwą Polsko-niemieckie spotkania warsztatowe klas szkolnych pt.: "Legendy Łużyckie" połączone ze zwiedzaniem Muzeum Łużyckiego. Celem projektu jest pogłębienie współpracy partnerskiej pomiędzy klasami szkół podstawowych z powiatów Zgorzelec i Goerlitz.                                                                                                                                                                                                Szczegóły w rozwinięciu.

3c Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW

20 października klasa 3c spotkała się na wspólnych zajęciach z kolegami i koleżankami z zaprzyjaźnionej szkoły w G?rlitz. Tym razem miejscem spotkania była siedziba Powiatowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu.

2a w SPYTKOWIE

Zbliżający się DZIEŃ CHŁOPCA był okazją do wspólnych zajęć i zabaw integracyjnych.  W poniedziałek, 25 września, uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczynią, panią Joanną Brzezińską i kolegami z Görlitz udali się do „SPYTKOWA – WIOSKI CZARÓW I MAGII”. Na dzieci czekały SUPER ATRAKCJE - warsztaty plastyczne „SIANOSPLOTY”, PRZEJAŻDŻKA CZAROBUSEM - zwiedzanie okolic Spytkowa, MINI ZOO z ptakami, wspólne  zabawy ruchowe na ścieżce zmysłów, dmuchanym zamku i trampolinie. Dla wszystkich przygotowano poczęstunek, pyszne potrawy regionalne takie jak racuchy,  kiełbaski z grilla, kartofelki z parnika, domowy kompot czy placki podpłomyki. Było radośnie i wesoło. Zapraszamy do galerii zdjęć!