Akcje charytatywne

Tytuł ZWIERZOLUBA 2019 należy do SP5 :)

W czwartkowe przedpołudnie progi naszej „piąteczki” przekroczyli wyjątkowi goście. Byli nimi, Pani Sylwia Socha - kierownik SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT MAŁYCH W DŁUŻYNIE DOLNEJ oraz Jej uroczy towarzysz piesek SHAGGY. Cel wizyty miłych gości był dla nas wyjątkowy. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów SP5 w akcję „Psu na budę” z rąk Pani Kierownik oraz łapek Shaggiego, przedstawiciele społeczności uczniowskiej odebrali zaszczytną statuetkę oraz dyplom ZWIERZOLUBA 2019. Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom oraz wszystkim pracownikom szkoły za wielkie serce okazane „zwierzakom bezdomniakom”.  RAZEM MOŻEMY WIECEJ !!!   Łącznie zebraliśmy 703,95 kg karmy dla piesków i kotków , 90 szt. akcesoriów takich jak: miski, smycze, obroże, legowiska. 99 szt. artykułów tekstylnych jak koce, ręczniki, pościel.

WALENTYNKI

                                                                                        Nic nie stanęło nam na przeszkodzie, aby tydzień przed terminem świętować WALENTYNKI. Od samego rana wszystkim przekraczającym próg „PIĄTECZKI” mocniej biły "serducha". Przywitani miłym uśmiechem Zuzi i Agnieszki losowaliśmy swój karnecik z numerkiem, który stawiał przed nami zadanie odnalezienie naszej „drugiej połówki” na szkolnym korytarzu. Poszukiwaniom nie było końca, jednak nasz trud nie był daremny, bo uwieńczony słodką nagrodą. Przedstawiciele klas VI-VIII rywalizowali natomiast w konkurencji na najsympatyczniejszego Amora. Laureatem głównej nagrody tj. bonu do sklepiku szkolnego został Kacper z klasy 8b. Bardzo dziękujemy wszystkim Amorkom, byliście wspaniali! Dzięki Wam wszystkie Walentynki dotarły do adresatów. Juleczka nasza utalentowana specjalistka od fotografii obsługiwała „foto-budkę”, w której można było zrobić zdjęcie z zaprzyjaźnioną osobą. Jakub z klasy 6b profesjonalnie zadbał o oprawę muzyczną dzisiejszego dnia. Starszy Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby dzisiejszy dzień upłynął w tak radosnej i miłej atmosferze.

PSU NA BUDĘ III edycja

To już III edycja akcji Schroniska dla Zwierząt Małych z Dłużyny Dolnej. Wierzymy, że jak w ubiegłych latach, wspomożecie bezdomne zwierzaki ze schroniska, dzięki czemu będzie łatwiej im przetrwać zimę i czekać na nowe domy. Zwierzaki najbardziej potrzebują: karmy dla psów i kotów (szczególnie mokrej), smycze (najlepiej 2-3 metrowe), obroże (zwłaszcza średnie i duże), koce ręczniki.

Czas trwania akcji od 15 października do 15 grudnia 2019 r.

Karmę i pozostałe rzeczy proszę przynosić do gabinetu nr ! 9 (ul. Kościuszki).

ORSZAK TRZECH KRÓLI 2019

6 stycznia już po raz szósty przeszedł

ulicami Zgorzelec i Görlitz

Orszak Trzech Króli.

Na trasie orszaku  mogliśmy oglądać  scenki jasełkowe przygotowane przez  dzieci i młodzież zgorzeleckich szkół. Podążając za Mędrcami, przy śpiewie kolęd również i dzieci naszej szkoły – jako rycerze i dwórki  króla Kacpra – podążały za gwiazdą aż do stajenki przy Miejskim Domu Kultury. Serdeczne podziękowania dla dzieci, które włączyły się w orszak i ich Rodziców,   dla wolontariuszy z klas 6-8 i III gimnazjum za pomoc przy rozdawaniu śpiewniczków i koron.

GÓRA GROSZA

Już po raz kolejny rusza akcja zbierania złotych monet 1,2 5 gr. Chcemy usypać z nich naprawdę wielką GÓRĘ GROSZA. Akcja potrwa do Świąt Bożego Narodzenia. Zebrane fundusze będą przeznaczone na Towarzystwo Nasz Dom pomagające dzieciom w domach dziecka i rodzinach zastępczych. Klasa , która uzbiera najwięcej monet  może liczyć na słodką nagrodę.

Samorząd Uczniowski

LIGA KLAS 2015/2016

Samorząd Uczniowski rozpoczyna tegoroczną Ligę Klas! Tegoroczna rywalizacja klas będzie obejmowała udział w akcjach charytatywnych , m.in. zbiórkach stałych:  nakrętek ( do p. Ewy Siemiatyckiej gab.7, spakowane w 1 reklamówkę z karteczką z danymi klasy i ilości!), makulatury ( zbiórka u różnych nauczycieli potwierdzona karteczką z danymi klasy i ilości), zbiórka żywności ( PCK u p. Siemiatyckiej ) i konkursy przedmiotowe. Samorządy klasowe 4-6 obejmują opieką klasy 1-3 i angażują młodszych kolegów do udziału w szkolnych akcjach.

Rozstrzygnięcie akcji WKRĘĆ SIĘ DO KINA I POMÓŻ DARKOWI!

„NIE WAŻNE  JEST TO CO SIĘ MA, ALE CZYM SIĘ DZIELI Z INNYMI”

                                                                                            Jan Paweł II

 Informujemy, że  wszystkie nagrody w postaci biletów na dowolne filmy - zafundowane przez  Multikino za zbieranie nakrętek  dla Darka zostały już rozdzielone uczniom naszej szkoły.

1 nagroda – 4 bilety  - otrzymała Marcelina Śpiewak z kl. 6c (30 kg nakrętek)

2 nagroda – 3 bilety – otrzymała Klaudia Mróz  z klasy 4d (20 kg)

3 nagroda – 2 bilety – otrzymała Zosia Kurkowska z klasy3b (15 kg)

4 nagroda - 1 bilet otrzymała Natalia Duda z klasy 3c 

Wszystkim   pozostałym uczniom bardzo dziękujemy za udział w akcji charytatywnej i informujemy, że nakrętki można w dalszym ciągu przynosić do gabinetu 26.  

POMÓŻMY DARKOWI!

Wkręć się do kina i pomóż Darkowi!

 Darek Koncur cierpi na mózgowe porażenie dziecięce i niedowład czterokończynowy. Chłopiec mieszka w Zgorzelcu i znajduje się pod opieką Fundacji Zdążyć z Pomocą. Jednak w codziennym życiu Darek nadal potrzebuje naszej pomocy. Teraz pomagając mu można wygrać bilety do Multikina w Zgorzelcu. Można to zrobić w banalny sposób - zbierając nakrętki.                 

 Zasady zabawy, do której Multikino zaprasza uczniów są bardzo proste. Uczniowie zbierają nakrętki i oddają w wyznaczonym punkcie. Dla  osób, którym uda się zebrać nakrętki o największej wadze ufundowano nagrody w postaci darmowych biletów na dowolne filmy w  Multikinie.

1 nagroda – 4 bilety

2 nagroda – 3 bilety

3 nagroda – 2 bilety

4 nagroda - 1 bilet

Zważone lub policzone nakrętki należy dostarczać do gabinetów 7 i 26.

RODACY- BOHATEROM Świąteczna Paczka dla polskiego kombatanta na Kresach

Zakończyła się szkolna akcja RODACY - BOHATEROM Świąteczna Paczka dla polskiego kombatanta na Kresach. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się sprawić na święta radość Polakom na Litwie, Ukrainie i Białorusi. Rozmiar zgromadzonych darów przerósł nasze oczekiwania - to aż 7 dużych kartonów! Jesteśmy wdzięczni wszystkim uczniom, ich nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie. Zgromadziliśmy (podajemy ilość w sztukach paczek): herbata - 32, kawa - 20, kasza - 39, ryż - 31, makaron - 62, mąką - 8, cukier - 11, olej - 5, majonez - 2, ketchup - 1, puszki z owocami - 13, konserwy mięsne, rybne, groszek, kukurydza - 66, kakao - 6, czekolada - 35, ciastka - 20, cukierki - 12, batony - 18, bakalie - 11, budynie, galaretki - 12, przyprawy - 10, chrupki - 8. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy do przyniesionych paczek dołączyli piękne, często własnoręcznie wykonane kartki świąteczne! W środę, 17 grudnia nasze dary znajdą się w siedzibie Stowarzyszenia ODRA NIEMEN (głównego organizatora akcji) we Wrocławiu, a stamtąd najbliższym transportem pojadą na Kresy.