Rok szkolny 2013/2014

WIOSNA BUDZI NAS - zajęcia klasy 3d

W czwartek, 12 czerwca , klasa 3d gościła uczniów z klasy trzeciej z zaprzyjaźnionej szkoły w Goerlitz. Podczas zajęć przbiegających pod hasłem WIOSNA BUDZI NAS, dzieci wykonywały pracę - "Pani Wiosna",pracowały w grupach, różnymi technikami plastycznymi i z wykorzystaniem różnorodnych materiałów. Wzajemnemu komunikowaniu się w języku polskim i niemieckim sprzyjały wspólne zabawy integracyjne oraz czas spędzony podczas słodkiego poczęstunku. Zajęcia, wraz z wychowankami przygotowała i przeprowadziła Pani Jolanta Jakubowicz.

CHATA ZA WSIĄ w RADOGOSZCZY 3 B w pracowni ceramicznej z kolegami z Niemiec.

W czwartek 5 czerwca 2014 r. uczniowie klasy 3 b wraz z wychowawczynią Panią Anią Łasińską gościli uczniów ze szkoły niemieckiej. Tym razem dzieci pojechały  do Pracowni ceramicznej "Chata za wsią"w Radogoszczy. Tam wspólnie lepili z gliny różne arcydzieła. Następnie było ognisko z pieczeniem kiełbasek i wiele zabaw sportowych. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.

Z WIZYTĄ W WIOSCE INDIAŃSKIEJ - zajęcia klasy 3a

Z WIZYTĄ W WIOSCE INDIAŃSKIEJ

W środę, 4 czerwca odbyło się kolejne spotkanie dzieci polskich i niemieckich w ramach współpracy naszej szkoły z GS am Fischmarkt  w Goerlitz. Tym razem uczniów z Niemiec gościła klasa 3a wraz z wychowawczynią Panią Iwoną Szymanek-Sitkowską. Na wspólne zabawy dzieci pojechały do wioski indiańskiej w Trójcy. Tam, po upodobnieniu się do czerwonoskórych poprzez pomalowanie twarzy oraz przybranie indiańskich imion, rozpoczęły się atrakcje w postaci zabaw integracyjnych, konkursów, strzelania z wiatrówki. Własnoręcznie upieczona na ognisku kiełbaska smakowała znakomicie. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

DZIEŃ MAMY - zajęcia klasy 2b

DZIEŃ MAMY

W czwartek, 15 maja, kolejna klasa gościła uczniów zaprzyjaźnionej z nami Grund Schule am Fischmarkt w Goerlitz. Polskie i niemieckie dzieci spędziły miło czas podczas zabaw integracyjnych- "Mam na imię" oraz "Pieczenie ciasta". Rozmawiano na temat świętowania Dnia Mamy w Polsce i w Niemczech. Uczniowie wykonali piękne koszyczki z kwiatami - upominki dla swoich mam. Spotkanie zakończono słodkim poczęstunkiem.

Zajęcia przygotowała i przeprowadziła pani Wioletta Kołodziej z klasą 2b.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

WIOSNA NA ŁĄCE - zajęcia klasy 2a

WIOSNA NA ŁĄCE

W środę, 7 maja odbyło się kolejne spotkanie klas w ramach prowadzonej przez naszą szkołę współpracy z Grundschule am Fischmarkt w Goerlitz. Tym razem gościliśmy dzieci z Niemiec na zajęciach pod tytułem WIOSNA NA ŁĄCE.

Zajęcia przygotowała i przeprowadziła pani Małgorzata Kasprzak-Bawół z klasą 2a.

BAWIMY SIĘ RAZEM - zajęcia klasy 2c

BAWIMY SIĘ RAZEM !!!

WIR SPIELEN ZUSAMMEN !!!

W ramach współpracy   Szkoły Podstawowej nr 5 w Zgorzelcu ze szkołą podstawową  Grundschule  am Fischmarkt w Goerlitz,   30 IV 2014r odbyło się kolejne polsko – niemieckie spotkanie  integracyjne  pod hasłem „BAWIMY SIĘ RAZEM” .

Projekt przygotowała i zrealizowała pani Joanna Brzezińska z klasą IIc.