MAŁY PATRIOTA / 6 ZGORZELECKA GROMADA ZUCHOWA "WILCZKI"

PIERWSZA ZUCHOWA ZBIÓRKA

W klasie 1b zawiązała się gromada zuchowa. Co środę, pod wodzą druhen Marysi i Igi, dzieci będą poznawać tajniki harcerskiego życia. Dzisiaj odbyła się pierwsza zbiórka. Przygodo witaj!

ZuchDomChalenge

Pomimo niesprzyjających warunków zuchy nie próżnują i pełne energii oraz zapału zdobywają sprawności indywidualne. Od przyszłego tygodnia rusza również nasz gromadowy ZuchDomChalenge, czyli wyzwanie które pokazuje, że zuchy potrafią poradzić sobie w każdej sytuacji. Bo jak mawiał Robert Baden-Powell "każdy osioł potrafi być dobrym scautem podczas pogody".

BIEG TROPEM WILCZYM

W minioną niedzielę, w NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH , po raz pierwszy w naszym mieście odbył się BIEG TROPEM WILCZYM. Wzięły w nim udział nasze zuchy z klasy 2a!

RODACY - BOHATEROM'2019 PODSUMOWANIE

Serdecznie dziękujemy wszystkim wspaniałym Darczyńcom akcji RODACY - BOHATEROM 2019! W tym tygodniu przekazaliśmy do Stowarzyszenia Odra Niemen we Wrocławiu 19 kartonów z darami żywnościowymi oraz mnóstwo przepięknych kartek z życzeniami świątecznymi dla naszych Rodaków na Kresach. Dziękujemy za Wasze piękne serca!

RODACY BOHATEROM 2019

6 Zgorzelecka Gromada Zuchowa „Wilczki” oraz Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 5 zapraszają do udziału w wyjątkowej akcji –Świąteczna paczka dla polskiego Kombatanta na Kresach

To już nasza 6 edycja!

Do 13 grudnia zbieramy artykuły spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia: olej, cukier, ryż, kaszę, makaron, konserwy mięsne i rybne, owoce i warzywa w puszce, herbatę, kawę, kakao, czekoladę, ciastka, cukierki, batony i koniecznie (!), kartki z wypisanymi życzeniami świątecznymi.

Produkty prosimy przynosić do gab. 49 w budynku przy ul. Prusa oraz do gab. 9 w budynku przy ul. Kościuszki.

POLAK MAŁY

Dzieci z klasy 2a pracowały dziś z wykorzystaniem materiałów Instytutu Pamięci Narodowej pt. "Polak mały". Zuchy obejrzały film opowiadający o polskich symbolach narodowych, wysłuchały piosenki mówiącej o tym, co to jest niepodległość oraz układały  w grupach obraz przedstawiający polskie godło. Dzieci znają też już wszystkie cztery zwrotki naszego narodowego hymnu!

KOKARDY NA NARODOWE ŚWIĘTO

W ramach realizacji programu Małego Patrioty, uczniowie klasy 2a uczestniczyli dziś w zajęciach zorganizowanych przez panią Iwonę Wilk-Dudek. Pod fachowym okiem pani Iwony dzieci wykonały Kokardy narodowe, którymi udekorują swoje zuchowe mundurki na uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Biało-czerwone rozetki wykonywali dziś także uczniowie innych klas. 11 listopada to doskonała okazja do zamanifestowania dumy z naszych barw narodowych oraz okazania miłości do naszej ukochanej Ojczyzny obchodzącej 101 rocznicę wolności.

ZUCHY PAMIĘTAŁY O BOHATERACH

31 października zuchy z klasy 2a udały się na Cmentarz II Armii Wojska Polskiego. Mali harcerze zapalili znicze i złożyli kwiaty na grobach żołnierzy poległych za wolność naszej Ojczyzny odbywając tym samym kolejną lekcję patriotyzmu.

ROZPOCZĘCIE ROKU HARCERSKIEGO 2019/2020

W piątek, 13 września zgorzeleccy harcerze zainaugurowali kolejny rok harcerski. W biwaku, w nowej harcówce mieszczącej się w siedzibie budynku Dworca PKP Ujazd, wzięły udział nasze zuchy.

ZUCHY NA ZLOCIE CHORĄGWI DOLNOŚLĄSKIEJ ZHP

w sobotę, 25 maja, nasze zuchy  brały udział w Zlocie Chorągwi Dolnośląskiej ZHP' Zgorzelec 2019. Od wczesnych godzin rannych do późnego popołudnia dzieci bawiły się wspaniale na trasie pt. KURS NA DZIKI ZACHÓD. Wykazując się odwagą, pomysłowością, i sprawnością przyczyniły się do odnalezienia Gwiazdy Szeryfa i zdobyły sprawność "Zdobywcy Dzikiego Zachodu". Zapraszamy do galerii zdjęć z tego niezwykłego dnia!