TYDZIEŃ NAUKI POLSKIEJ U NASZYCH ŚWIETLICZAKÓW

W świetlicy zakończyliśmy ważny projekt pt: "Tydzień Nauki Polskiej". Zaczęliśmy 19 lutego w poniedziałek z okazji rocznicy urodzin naszego wybitnego astronoma Mikołaja Kopernika, a zakończyliśmy 23 lutego w piątek, świętując kolejną rocznicę urodzin Kazimierza Funka - odkrywcy witamin. Kreatywność Świetliczaków zachwycała! Wystawę ich prac można podziwiać na szkolnym korytarzu.

DZIEŃ PIZZY U ŚWIETLICZAKÓW I NIE TYLKO...

Dzisiaj Dzień Pizzy! Pani Dyrektor wraz z Paniami Kucharkami i pracownikami administracji bardzo miło nas zaskoczyli serwując w dniu dzisiejszym na obiad przepyszną pizzę z pieca!
W świetlicy od rana też dużo się działo. Nasze Świetliczaki zakasały rękawy i wzięły się do stworzenia kreatywnych prac komponując własne kolorowe pizze. Powstały przepyszne pomysły! Piękne prace plastyczne zostały wyeksponowane na świetlicowej tablicy. Tak się rodzą prawdziwe talenty.

DZIEŃ DYNI U ŚWIETLICZAKÓW

27 października Świetliczaki obchodziły Dzień Dyni. Najpierw omówiły cykl uprawy tej wyjątkowej rośliny, potem przeszły do tematu kulinarnego. Ich wiedza na temat przepisów z dynią była niesamowita. Dzieci potrafiły wymienić różne potrawy, jakie można przygotować z tego zdrowego warzywa: zupy, ciasta, babeczki, sosy itd. Na koniec postanowiły uwieńczyć temat zbiorową pracą plastyczną i niczym Pippi Langstrumpf wykroczyły poza format A4 kartki papieru i poza obszar stołu.

POGADANKA O BUDŻECIE ZE ŚWIETLICZAKAMI

Świetlica realizuje śmiałe projekty. Ze Świetliczakami podejmowane są różne tematy m.in. z ekonomii: dzisiaj było troszkę o budżecie. Staraliśmy się im wyjaśnić takie pojęcia, jak: przychody, wydatki, długi i oszczędności, banknoty, monety i obieg bezgotówkowy oraz wdrożyć ich do umiejętnego gospodarowania swoimi zasobami finansowymi. Temat był trudny, ale ciekawy. Podczas rozmowy uczniowie potrafili nam wyjaśnić, w jaki sposób powstają długi. Nasi podopieczni  zostali wprowadzeni w kwestię konieczności posiadania oszczędności.

DZIEŃ UŚMIECHU

Nasze Świetliczaki nie zapomniały o Światowym Dniu Uśmiechu, który jak co roku przypada w pierwszy piątek października. Podczas wspólnych zajęć świetlicowych panował tylko uśmiech. Jakby to powiedział Skipper z "Pingwinów z Madagaskaru" - Suszyli ząbki:)