PRZYGODY MIKOŁAJKA

Szkoła może przysporzyć niemało kłopotów, gdy się jest dziesięcioletnim chłopcem, a gra w piłkę wydaje się o wiele ciekawsza od lekcji… Wie o tym z pewnością główny bohater scenicznej adaptacji Mikołajka Rene Goscinnego, cyklu najchętniej  czytanych książek literatury dziecięcej ostatnich czasów.  23 maja uczniowie naszej szkoły mieli okazję oglądać ten   spektakl w  wykonaniu aktorów   Teatru Współczesnego z Krakowa w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu.

Tytułowy Mikołajek to bardzo sympatyczny, pogodny i zadowolony z siebie uczeń. Jest oddanym kolegą, a bez swojej klasy nie wyobraża sobie życia. Nic dziwnego… jego rówieśnicy to szczególna galeria postaci. Chłopcy  mają bardzo dużo energii, ale nie zawsze wiedzą, co z nią zrobić. Zdarza się, że czasem stwarzają problemy i wydarzenia nie układają się po ich myśli. Dochodzi między nimi do nieporozumień, ale zawsze trzymają się razem. Świat dorosłych w osobach rodziców, wyrozumiałej pani nauczycielki czy wymagającego wychowawcy zderza się z rzeczywistością dzieci, powodując splot zabawnych zdarzeń.

Wszystko to rozbawiło naszą szkolną publiczność do łez i wprawiło w lekkie zakłopotanie. Uczniowie  nie mogli zapewne uwierzyć, że czasami zachowują się jak  Mikołajek i jego koledzy. Mamy nadzieję, że przedstawienie zachęciło do przeczytania książek o Mikołajku. Wszystkie części znajdują się w nasze szkolnej bibliotece.  Zapraszamy!

Autor: Marzena Świerczek