• Do wakacji: WAKACJE!!!

Imieniny: Franciszka, Kazimiery

Jesteś tutaj:Start

Strona główna

ZAPRASZAMY   DO   OBEJRZENIA  RELACJI  Z  FESTIWALU  TALENTÓW - film przygotowali: Krystian Bury  i  Hubert Zuzak klasa 7 b

Dzisiaj na tablicy

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO RELIGII w r. szk. 2018/2019

klasa 1
Żyjemy w Bożym świecie.K.Mielnicki,E.Kondrak.Wydawnictwo Jedność.
klasa 2
Idziemy do Jezusa.D.Kurpiński,J.Snopek.Wydawnictwo Jedność.
klasa 3
Jezus jest z nami.J.Czerkawski,E.Kondrak.Wydawnictwo Jedność.Podręcznik i zeszyt ćwiczeń.
klasa 4
Miejsca pełne BOGActw.K.Mielnicki,E.Kondrak.Wydawnictwo Jedność.Podręcznik i zeszyt ćwiczeń.
klasa 5
Spotkania uBOGAcające.K.Mielnicki,E.Kondrak.Wydawnictwo Jedność.Podręcznik i zeszyt ćwiczeń.
klasa 6
Tajemnice BOGAtego życia.K.Mielnicki,E.Kondrak.Wydawnictwo Jedność.Tylko podręcznik.
klasa 7
Tylko zeszyt przedmiotowy.
klasa  8
Błogosławieni,którzy ufają Jezusowi.K.Mielnicki,E.Kondrak.Wydawnictwo Jedność.Tylko podręcznik.

UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

22 czerwca to bardzo szczęśliwy dzień dla uczniów i nauczycieli. Po roku ciężkiej pracy nadchodzi czas na wytęskniony odpoczynek. Uczniowie naszej szkoły z radością powitali wakacje!

AKCJA "BEZPIECZNA WODA"

21 czerwca uczniowie klas pierwszych wzięli udział w spotkaniu z ratownikami ZCSR a Zgorzelcu w ramach akcji "BEZPIECZNA WODA". Maluchy zapoznały się z zasadami bezpiecznego zachowania nad wodą, w wodzie i na wodzie. Dzieci miały okazję obejrzeć sprzęt ratowniczy, założyć prawdziwą kamizelkę ratownika i płetwy. Na koniec prezentacji maluchy otrzymały książeczki edukacyjne.

UROCZYSTOŚĆ PRZEKAZANIA KLAS TRZECICH NOWYM WYCHOWAWCOM

W środę, 20 czerwca, uczniowie klas trzecich w bardzo uroczysty sposób pożegnali swoje dotychczasowe wychowawczynie, panie:  Annę Łasińską (3a), Jolantę Jakubowicz (3b), Wiolettę Kołodziej (3c), Dorotę Bartkowiak (3d), Małgorzatę Kasprzak-Bawół (3e), Ewę Kochanowską (3f) oraz Mariolę Weychan (3g).  Pani dyrektor Marlena Dzierka podziękowała paniom za ich trzyletnią pracę. Przedstawiła i powitała też nowych wychowawców: pana Wojciecha Bednarza (4a), panią Monikę Jóźwiak (4b), panią Marzenę Plucińską (4c), pana Damiana Kordasiewicza (4f). Przyszłoroczne klasy: 4d, 4e i 4g pozostają ze swoimi dotychczasowymi wychowawcami.

KLASY 1a I 2a w KARKONOSKIM PARKU NARODOWYM

Uczniowie klasy 1a i 2a  wraz z wychowawczyniami wybrali się na całodzienną  wycieczkę do Szklarskiej Poręby  i  do Huty Szkła Julia w Piechowicach. Dzieci poznały hutę i prace hutnika, obserwowały produkcję wyrobów kryształowych, a same wzięły udział w warsztatach grawerowania w szkle. W Karkonoskim Parku Narodowym podziwiały wodospad „Szklarki” Atrakcją wycieczki był obiad w pizzerii Dolce Vita, w której dzieci zajadały się pyszną pizzą. Był to dzień pełen wrażeń.

PRZEDWAKACYJNE OGNISKO KLASY 7 b

W poniedziałek, 18 czerwca uczniowie klasy 7b wybrali się na klasowe ognisko do Jędrzychowic. W dobrze znanym gospodarstwie "Ale wiocha", po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkaliśmy się, żeby pobiesiadować, pograć w piłkę,  przeprowadzić "wodną bitwę" , wyżyć się plastycznie i... przywitać w swoim gronie nowego kolegę, który od września będzie uczniem 8 b. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie ogniska i zaangażowanie

NASZA MISTRZYNI W ORTOGRAFII

13 czerwca, w Szkole Podstawowej nr 3 w Zgorzelcu zostały  nagrodzone osoby, które kilka dni temu zmagały się z trudnymi wyrazami w Wielkim Dyktandzie Powiatowym. Miło nam poinformować, że uczennica klasy 4e, Lena Kusy zdobyła tytuł Mistrza Ortografii w kategorii uczniów szkół podstawowych. Wielkie brawa i  gratulacje!

RODZINNY PIKNIK 3e NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

W piątek, 15 czerwca dzieci z klasy 3e, wraz z rodzicami i rodzeństwem, świętowały na pikniku w Jędrzychowicach zakończenie roku szkolnego. Spotkanie było też okazją do złożenia życzeń rodzicom z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Dzieci przygotowały piękne przedstawienie, w którym wystąpiły postacie z różnych bajek. Występ bardzo się podobał. A potem było jedzenie przywiezionych przysmaków i wspólna zabawa.