Sobota, 2018-10-20

Imieniny: Ireny, Kleopatry

Jesteś tutaj:Start

Dzisiaj na tablicy

UWAGA  RODZICE  i  UCZNIOWIE;-)

zapraszamy na uroczystość

PASOWANIA NA UCZNIA Szkoły Podstawowej nr 5 w Zgorzelcu

we wtorek 23 października 2018 r. o godz. 17.00

BRĄZOWY MEDAL W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Dziewczęta z naszej szkoły wywalczyły brązowy medal w Sztafetowych Biegach Przełajowych na Mistrzostwach Województwa w Olszynie Lubańskiej w kat. klas IV-VI. Skład zespołu : M.Kiźna, P.Listwan, J.Zagajewska, N.Serheieva, M.Bujak, W.Gogulska, W.Gerwatowska, A.Dowiat, J.Słonecka, A.Słabicka, A.Oleszczak, K.Kordasiewicz- dziewczeta przygotował nauczyciel w-f: Grzegorz Piasecki. GRATULACJE!

AKCJA WAŻENIA PLECAKÓW!

Dzisiaj, w czwartek 18 października, w holu szkoły uczniowie będą mogli zważyć swój plecak. Akcja ważenia ma na celu uświadomienie, jak ciężkie plecaki mają uczniowie. To powinno zachęcić do odciążenia ich, bowiem ciężar plecaka nie powinien być większy niż 10 - 15% wagi ciała. Zbyt ciężki plecak może negatywnie wpływać na stan zdrowia (zwiększona częstotliwość bólów pleców, nabywanie lub pogłębianie wad postawy). Ważne jest również, w jaki sposób plecak jest noszony. Plecak należy nosić na obu ramionach. Szelki plecaka nie powinny być za długie, bo powoduje to pogłębienie wygięcia dolnego odcinka kręgosłupa, a z czasem ból kręgosłupa w tym odcinku.
Zachęcamy wszystkich uczniów do odciążenia plecaka oraz prawidłowego jego noszenia! ORGANIZATORZY AKCJI :Nauczyciele W-Fu, PIELĘGNIARKA SZKOLNA, SU

KASZTANKOWO-LUDZIKOWO-JESIENNIE w 1a

Cieszymy się wyjątkowo ciepłą w tym roku złotą polską jesienią. Przepiękna aura sprzyja spacerom po parkach i lasach, a tam znaleźć można jesienne skarby: kolorowe liście, kasztany i żołędzie. Dzieci z klasy 1a postanowiły wykorzystać je do zrobienia jesiennych ludzików i zwierzątek. Zabawa była przednia, a wyniki artystycznych działań znalazły się na klasowej wystawie. Zapraszamy do galerii zdjęć!

WYCIECZKA 3a DO WROCŁAWIA

Klasa gimnazjalna 3a w czwartek 11 października odwiedziła Wrocław poznając kolejne atrakcje stolicy Dolnego Śląska. Tym razem uczniowie wzięli udział w rozwiązywaniu zagadek Escape room na ulicy Ruskiej. Escape room to fenomenalna gra przeniesiona z popularnej zabawy online do świata rzeczywistego, gracz sprzed ekranu monitora zostaje osobiście wrzucony w wir wydarzeń i sam musi rozwikłać zagadki, by wydostać się z pokoju. Zagadki to jednak nie wszystko, co może Was tam spotkać, gdyż scenarzyści pokoi wpadli jeszcze na pomysł, by dodać gry zręcznościowe oraz określony czas na wydostanie się z tarapatów. I to właśnie nieubłaganie uciekający czas będzie Waszym największym wrogiem, przeciwnikiem bez litości. Ponadto uczniowie zwiedzili Muzeum Telekomunikacji i Poczty Polskiej. Nie pominięto najpopularniejszej Galerii Handlowej Wroclavia;-)

POKONKURSOWA WYSTAWA W MUZEUM POCZTY POLSKIEJ WE WROCŁAWIU

11 października w Muzeum Poczty Polskiej we Wrocławiu odbyła się uroczystość wręczania nagród laureatom konkursu plastycznego na projekt kartki pocztowej "BIAŁO-CZERWONA NIEPODLEGŁA" , której towarzyszyło otwarcie wystawy pokonkursowej. Gratulujemy Ani Kruszyńskiej, Mateuszowi Bonifatiukowi oraz Alinie Marcinkowskiej wyróżnienia w tym konkursie. Należy dodać, że do konkursu zostało zgłoszonych ponad 800 prac, z których tylko 20 zostało nagrodzonych i wyróżnionych. Wszystkich, którzy będą we Wrocławiu zachęcamy do zwiedzenia  muzeum i wystawy, która będzie do obejrzenia do końca roku.

2b w SPYTKOWIE

25 września, w Spytkowie w ramach współpracy szkół odbyło się spotkanie uczniów klasy 2b ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Zgorzelcu z uczniami z klasy 2a ze szkoły w Goerlitz." W wiosce magii i czarów" dzieci wykonywały prace plastyczne z barwionego ryżu i makaronu. Z siana robiły myszki. Był tez wspólny mecz hokeja na trawie, skoki na dmuchanym zamku i zjazdy na linie. Panie zadbały o pyszne śniadanie, podwieczorek (racuchy i owoce) i ciepłe napoje. Pogoda dopisała. Było miło, wesoło i przyjemnie.

RODZINNE CZYTANIE W KLASIE 2b

3 października, w ramach projektu "Rodzinne czytanie" uczniów klasy 2b odwiedziła mama Celinki, pani Weronika Mazur, która przeczytała uczniom opowiadanie zatytułowane "Rudy lis"., ze zbioru opowiadań, które w rodzinie Celinki jest od ponad 50 lat. Przygotowała też uczniom krzyżówkę i rebus do samodzielnego rozwiązania. Za poprawne odpowiedzi przewidziane były nagrody. Ta niecodzienna lekcja bardzo podobała się dzieciom. Dziękujemy p. Weronice za ciekawe zajęcia.

WYCIECZKA Z OKAZJI DNIA CHŁOPCA KLAS 7a i 8b

W środę, 3 października uczniowie klas 7a i 8b pojechali do Wrocławia  na wycieczkę z okazji Dnia Chłopca. W programie wycieczki były zajęcia sportowo-rekreacyjne w GoJump, pokaz fontann multimedialnych oraz zwiedzanie Centrum Poznawczego w Hali Stulecia ( dzisiaj studenci uczelni wrocławskich prezentowali swoje prace badawcze ), zwiedzanie Muzeum Architektury z wystawą na 100-lecie Niepodległości Polski

KLASA 1d NA WARSZTATACH W CASTORAMIE

28 IX 2018 uczniowie klasy 1d wybrali się na warsztaty MAJSTERKOWO do CASTORAMY. Dzieci samodzielnie wykonały skrzynki na narzędzia lub stojaki na kubki. Wszyscy pracowali z wielkim zaangażowaniem.