tel. 757752188

E-mail: sp5zgorzelec@o2.pl

Wydarzenia

FINAŁ STREFY JELENIOGÓRSKIEJ W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW

02 marca 2023 r. odbył się FINAŁ STREFY JELENIOGÓRSKIEJ w KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW – IGRZYSKA DZIECI.

Z przyjemnością  informujemy, że nasi uczniowie zostali WICEMIISTRZAMI STREFY JELENIOGÓRSJIEJ W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW.

Musieliśmy uznać wyższość drużyny z Jeleniej Góry z którą przegraliśmy po zaciętym finale.  W meczu o finał pokonaliśmyy zespół z Lubania.

13. KRUSZEWSKI FILIP (5C).
Opiekun zespołu – Artur Ziemba,  DARIUSZ TOMASIK.

GRATULUJEMY !!!

Nasi chłopcy, pod kierunkiem Pana Artura Ziemby, meczami z Lubaniem i Bolesławcem wygrali półfinał strefy Jeleniogórskiej w koszykówce, tym samym awansowali do finału strefowego.

Finał odbędzie się 02 marca br.

Trzymamy kciuki!

KONKURS ALE AKCJA Z PEKAO

SP nr 5 w Zgorzelcu zwycięzcą konkursu #AleAkcja z Pekao

To już oficjalne! Zgorzelecka „piątka” zdobywa główną nagrodę w konkursie #AleAkcja z Pekao – voucher na sprzęt sportowy o wartości 30 tys. złotych!!!

Gratulujemy!

MISTRZOSTWA POWIATU W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW

26 stycznia 2023 r. odbyły się MISTRZOSTWA POWIATU ZGORZELECKIEGO w KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW – IGRZYSKA DZIECI.

Z przyjemnością i radością informujemy, że nasi uczniowie odnieśli zwycięstwo i zostali MISTRZAMI POWIATU W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW.

10. GRZECHNIK JAKUB (7A).

Nasi uczniowie będą reprezentowali POWIAT ZGORZELECKI w MISTRZOSTWACH STREFY JELENIOGÓRSKIEJ.
Opiekun zespołu – Artur Ziemba
...

Konkurs ALE AKCJA z Pekao

Uczniowie naszej szkoły - Hubert Wasilewski i Jakub Żbikowski (7A) oraz Marcel Wasilewski (3E) - przy wsparciu rodziców nagrali krótki filmik, który wysłali na Konkurs ALE AKCJA.

Do wygrania jest sprzęt sportowy dla szkoły o wartości 30 000 za 1 miejsce i po 10 000 za 5 kolejnych miejsc.

Film został wybrany do finałowej dwudziestki. Głosowanie potrwa do końca stycznia 2023 roku.

Aby oddać głos należy się zalogować na stronie

Codziennie do końca stycznia każda zalogowana osoba może oddać jeden głos.

Bardzo serdecznie prosimy o Państwa głosy i wsparcie naszych uczniów.

MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH OLSZYNA 2022

W ubiegłym tygodniu odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w sztafetowych biegach przełajowych. W Igrzyskach Dzieci wystartowała reprezentacja dziewcząt i chłopców a w Igrzyskach Młodzieży startowały dziewczęta. Nasi zawodnicy od początku wykazywali się na trasie trudnego biegu zaangażowaniem i dużymi umiejętnościami zajmując w biegach coraz to wyższą pozycję. Ostatecznie na trudnej i wymagającej trasie w Olszynie chłopcy zajęli 4 miejsce, dziewczęta zajęły 12. miejsce.

Reprezentacj chłopców Skrzypacz Oliwer, Marczyński Jakub, Grzechnik Jakub, Boreczek Szymon, Markowski Dawid, Woś Maksymilian, Żbikowski Jakub, Kellner Kamil.

Reprezentacja dziewcząt Szulc Hanna, Paluch Maja, Staniewicz Anastazja, Wyrozębska Laura, Rutkowska Joanna, Mróz Julia, Pietryk Hania.

Niestety dziewczyny w Igrzyskach Młodzieży, mimo dobrego startu, nie ukończyły biegu z powodu złego samopoczucia jednej z zawodniczek. Skład dziewcząt starszych Fras Natalia, Skoczylas Natalia, Sołtys Nikola, Kowalska Kornelia, Skonieczka Julia, Dorniak Zuzanna, Wiśniewska Zuzanna, Pietruszka Maria.

Gratulujemy naszym zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.

MISTRZOSTWA POWIATU W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Na Stadionie Miejskim w Zgorzelcu rozegrano Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych. Dzieci starsze klasy 4-6 biegały na dystansie 6x800 m. Reprezentacja dziewcząt w składzie Szulc Hania, Kuźma Natasza, Wyrozębska Laura, Mróz Julia, Zając Nikola, Pietryk Hania, Rutkowska Joanna, Piepiora Agata, Staniewicz Anastazja zajęła drugie miejsce.

Bezkonkurencyjni okazali się w tej kategorii wiekowej chłopcy (klasy IV-VI). Marczyński Jakub, Skrzypacz Oliwer, Żbikowski Jakub, Grzechnik Jakub, Boreczek Szymon i Maksymilian Woś, którzy będą nas reprezentować w Mistrzostwach Dolnego Ślaska.

W Igrzyskach Młodzieży reprezentacja dziewcząt zajęła drugie miejsce. Dziewczęta biegały w składzie Skoczylas Natalia, Szarata Amelia, Wiśniewska Zuzanna, Fras Natalia, Pietruszka Maria, Dorniak Zuzanna, Sołtys Nikola.

Najgorsze dla zawodnika tuż za podium, miejsce czwarte zajęła drużyna chłopców w składzie Nieścierowicz Bartek, Pałys Stanisław, Marek Tobiasz, Tarczyński Borys, Szymański Dawid, Łapuszyński Krzysztof, Kaczmarczyk Gabriel, Komarnicki Adam, Adamiec Błażej.

Gratulacje !!!

dla wszystkich, którzy zaangażowali się i startowali w tak trudnych warunkach pogodowych.

I MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU W MINI PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW IGRZYSKA DZIECI

Piłka nożna zapoczątkowała cykl zawodów międzyszkolnych, w których nasi uczniowie zdobyli złote medale. W Mistrzostwach Powiatu wystartowało osiem drużyn. W rywalizacji grupowej wygraliśmy z SP Cogito, SP Osiek Łużycki i SP Zawidów.

Finał rozegrany 16 września 2022 r. pomiędzy SP 5 Zgorzelec i SP 1 Pieńsk zakończył się wynikiem 2-0.

Naszą szkołę reprezentowali Szymon Boreczek (7A), Jakub Grzechnik (7A), Michał Rałowicz (7A), Maksymilian Woś (6A), Jakub Marczyński (6A), Oliwer Skrzypacz (6B), Piotr Czerwiński (6D), Kamil Kellner (6B).

Gratulujemy wygranej i życzymy powodzenia na dalszym etapie rozgrywek.

Opiekunowie: Joanna i Damian Kordasiewicz

FINAŁ POWIATOWY W SZACHACH DLA ZGORZELECKIEJ PIĄTKI !

17 listopada br. Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Zgorzelcu zorganizował drużynowe Mistrzostwa Powiatu  Szkół Podstawowych w szachach.

Awans do finału dolnośląskiego w dwóch kategoriach wiekowych – klasy młodsze (1-6) oraz klasy starsze (7-8) - wywalczyła zgorzelecka piątka.

Finał dolnośląski odbędzie się 18 grudnia .
Gratulujemy sukcesu i czekamy na wyniki z finału dolnośląskiego.