Poniedziałek, 2020-11-23

Imieniny: Adeli, Felicyty

Jesteś tutaj:Start / Sport szkolny / Wydarzenia

MISTRZOSTWA POWIATU W KOSZYKÓWCE 3X3

20 października br. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce 3x3 w ramach Igrzysk Dzieci 2020/2021 i Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2020/2021.
W Igrzyskach Dzieci  naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły:
- dziewczęta:
1. Ada Adamczewska (6a),
2. Zuzanna Dorniak (6a),
3. Julia Mączka (6a),
4. Matylda Niewola (6a).
- chłopcy:
1. Ksawery Amrogowicz (6a),
2. Kevin Czajkowski (6a),
3. Mikołaj Piotrowski (6a),
4. Kacper Skowroński (6a).
Oba zespoły wygrały rywalizację w swoich kategoriach i zdobyły I miejsca w Mistrzostwach Powiatu w Koszykówce 3x3.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej reprezentowała nas drużyna chłopców w składzie:
1. Miłosz Gałkowski (7b),
2. Dawid Jurak (7b),
3. Gracjan  Jarmuszkiewicz (8a),
4. Norbert Wojnowski (7b),
5. Jakub Ziemba (7b).
Zespół zdobył I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Koszykówce 3x3.
GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!!!

MISTRZOSTWA MIASTA ZGORZELEC W MINI PIŁKĘ RĘCZNĄ DZIEWCZĄT

Z radością informujemy, że nasze dziewczęta -  Amelia Celinska, Zofia Tabor, Karolina Kordasiewicz, Ola Januszewska, Julia Boladz, Vanessa Stelmaszczyk, Wiktoria Koziol, Julita Szczepanska, Jessica Zagajewska, Milena Bujak wywalczyły 1 miejsce w Mistrzostwach Miasta Zgorzelca w Mini Piłkę Ręczną Dziewcząt, pokonując reprezentację SP2   17 : 3.

Gratulujemy i życzymy sukcesu w kolejnych rozgrywkach!

Opiekun: Grzegorz Piasecki.

ZAJĘCIA SKS W 2020 ROKU

Z A J Ę C I A  odbywają się w terminach:
  • - poniedziałek  w godz. 14:30 - 15:30 , sala gimnastyczna ul. Kościuszki 68,
     - piątek  w godz. 14:30 - 15:30 , sala gimnastyczna ul. Kościuszki 68,

prowadzący – p. Damian Kordasiewicz

• - poniedziałek  w godz. 13:40 - 14:40 , sala gimnastyczna ul. Prusa 17,
    - piątek  w godz. 15:30 - 16:30 , sala gimnastyczna ul. Prusa 17,

prowadzący – p. Piotr Pietryk

• - piątek  w godz. 14:30 - 16:00 , sala gimnastyczna ul. Kościuszki 68,
     prowadzący – p. Artur Ziemba

Zainteresowani uczniowie zgłaszają się do prowadzących zajęcia.
     Wymagana jest zgoda rodziców/prawnych opiekunów.
                Obowiązkowy strój sportowy!!!

FINAŁ STREFOWY W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW

Po wygraniu Mistrzostw Powiatu, chłopcy z SP5 wygrali półfinał strefowy z Lubaniem i Bolesławcem, awansując do Finału. Ostateczne rozgrywki odbyły się 10.12.2019 w Zgorzelcu i wzięły w nim udział drużyny z Jeleniej Góry, Kamiennej Góry, Lubania i nasza Zgorzelecka Piątka.

Udany start sztafet pływackich.

Po raz kolejny  uczniowie z naszej szkoły stanęli na wysokości zadnia  podczas Mistrzostw Powiatu w Sztafetach Pływackich,  zajęli czołowe miejsca. W  Igrzyskach Dzieci sztafeta dziewcząt w składzie Milena Mrok, Lena Paluch, Karolina Kordasiewicz, Paulina Listwan,  Natalia Skoczylas i  Matylda Krawczyńska  zajęła  I  miejsce, a sztafeta chłopców w składzie Tomek Chorbotowicz, Michał Konopski, Kuba Garliński, Kuba Grzechnik,  Igor łasiński, Kuba Dymecki  II miejsce. W starszej kategorii wiekowej  w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej obydwie sztafety zdobyły pierwsze miejsca, a naszą szkołę reprezentowali Milena Majewska , Tosia Kołodziejczyk, Julia Lange,  Weronika Minko, Maja Śmigaj, Natalia Węgrzyn, Adam Kata, Nikodem Pilsyk, Daniel Obuchowski, Marcin Masiulaniec, Seweryn Dymecki, Szymon Orzech, Szymon Sawiniec. Wszystkim zawodnikom gratulujemy.