Konkursy przyrodnicze

XXVIII REGIONALNY KONKURS BIOLOGICZNO- EKOLOGICZNY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH KL. VII-VIII

4. 10.2022 r. w naszej szkole odbył się stap szkolny Konkursu Biologiczno - Ekologicznego.

I miejsce zajęła Aleksandra Janota (kl. 8 c),
II miejsce Athina Łazarska (kl. 8 c),

III miejsce Maja Gola (kl. 8c)  i Maria Bajda (kl. 8 c).

27.10.2022 r. w etapie rejonowym, który odbył się w SP w Działoszynie naszą szkołę reprezentowały Maria Bajda (kl. 8 c) i Aleksandra Janota (kl. 8 c).

POWIATOWY KONKURS PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNY

30 maja, w środę odbył się Powiatowy Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny zorganizowany przez Szkołę Podstawową Nr 3 w Zgorzelcu. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Maja Śmigaj, Martyna Olejnik i Sara Kowalska z klasy 6 b. Konkurs polegał na rozwiązaniu 30 pytań testu jednokrotnego wyboru w czasie 45 minut. Podczas poczęstunku przygotowanego przez organizatora jury sprawdziło odpowiedzi, zostali wyłonieni zwycięzcy a następnie wręczone dyplomy i nagrody. Sara Kowalska zdobyła wyróżnienie. Gratulacje! Opiekunem uczennic była p. Małgorzata Śniechowska.

ZWIERZĘTA W OBIEKTYWIE - rozstrzygnięcie konkursu

Rozstrzygnięcie konkursu "ZWIERZĘTA W OBIEKTYWIE"

klasy 0 - III

I miejsce - Ewa Jakiel kl. 1f

II miejsce - Michalina Matwiejczyk kl. 0a

III miejsce - Julia Urban kl. 2c

klasy IV - VI

I miejsce - Julia Słonecka kl. IVa

II miejsce - Wiktoria Szałańska kl. VIc

III miejsce - Hanna Chlebuś kl. IVc

Gratulujemy zwycięzcom!

Wręczenie nagród odbędzie się na apelu z okazji zakończenia roku szkolnego.

Zdjęcia do odebrania w gab. 58 u organizatora konkursu, pani Elżbiety Kasińskiej

KONIE SĄ PIĘKNE - rozstrzygnięcie konkursu

Przedstawiamy wyniki przyrodniczo-plastycznego konkursu pt. "KONIE SĄ PIĘKNE"

klasy I-III

I miejsce - Bianka Kasprzak (2f)

IImiejsce - Daria Bonifatiuk (0b)

III miejsce - Bartosz Gilowski (2f)

klasy IV - VI

I miejsce - Michał Lisicki (5d)

II miejsce - Amelia Reluga (6c)

III miejsce - Maria Grzelak (6d)

wyróżnienia

Anna Kruszyńska (5a)

Maja Antowska (3c)

Marcelina Janik (1e)

Wiktoria Woroniak (6d)

W rozwinięciu prezentujemy wszystkie nagrodzone prace.

Wręczenie nagród odbędzie się na uroczystym apelu z okazji zakończenia roku...

ZWIERZĘTA W OBIEKTYWIE

Z okazji Święta Ziemi

ogłaszamy konkurs przyrodniczo-fotograficzny z nagrodami.

Zdjęcia przedstawiajace zwierzęta prosimy zostawiać w gabinecie 58 na II piętrze u pani Elżbiety Kasińskiej do 11 maja 2016r

organizatorzy - uczniowie z KÓŁKA PRZYRODNICZEGO "EKO-5"

PRZYRODA W POEZJI - rozstrzygnięcie konkursu

Z okazji ŚWIĘTA ZIEMI uczniowie ze Szkolnego Koła Przyrodniczo-Ekologicznego "Eko-5" pod kierunkiem pani Elżbiety Kasińskiej ogłosili w marcu konkurs pt. "PRZYRODA W POEZJI". Okazało się, że mamy w szkole wspaniałych poetów! Oto wyniki:

klasy I - III: I miejsce - JULIA SŁONECKA kl. 3a

II miejsce - MAJA ŚMIGAJ kl. 3a

III miejsce - MARTA KURIATA kl. 3a

klasy IV - VI: I miejsce - KAMILA SKWARCZEWSKA kl.

IV ETAP POWIATOWEGO KONKURSU PRZYRODNICZEGO "LEŚNY TURNIEJ"

Konkurs rozpoczął się 10 października 2014 r. a zakończył się 9  czerwca 2015 r. Konkurs przeprowadzony był w 4 etapach. Etap I - "Jesień w lesie", etap II "Zima w lesie", etap 3 -"Wiosna w lesie" i etap IV "Lato w lesie". Organizatorami konkursu był Zespół Szkół w Węglińcu oraz Nadleśnictwo w Węglińcu, Ruszowie i w Pieńsku. Konkurs był dobrze zorganizowany i przeprowadzony w przyjaznej atmosferze. Uczennice, które brały udział w konkursie: Oliwia Karaszewska, Alicja Krzywonos, Kornelia Nogaj i Wiktoria Nowak - zdobyły i pogłębiły wiedzę dotyczącą ekologii i ochrony środowiska. Uczennice naszej szkoły zajeły IV miejsce i otrzymały dyplomy, do III miejsca uczennicom zabrakło tylko jednego punktu :-( !. Uczennicom należą się gratulacje i podziękowania za udział w konkursie, zaangażowanie , wytrwałość  i zmagania do ostatniego etapu konkursu.

POWIATOWY KONKURS PRZYRODNICZY WIEDZY "NASZE MOTYLE"

19 maja 2015 r. uczniowie naszej szkoły: Kornelia Polis, Dominik Cycyk oraz Hugo Krasowski wzięli udział w etapie Powiatowego Konkursu Wiedzy "Nasze Motyle".  Konkurs został zorganizowany przez Towarzystwo Ochrony Przyrody i Krajobrazu.

FINAŁ XII REGIONALNEGO KONKURSU PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNEGO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

8 i 9 maja 2015 r.  miał miejsce FINAŁ XII REGIONALNEGO KONKURSU PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNEGO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. W pierwszym dniu 24 uczestników wzięło udział w kwalifikacjach do ostatecznego zmagania. Uczniowie wzięli udział w wycieczce przyrodniczej z przerwą na  rozwiązywanie testu o zróznicowanej tematyce przyrodniczo-ekologicznej. Naszą szkołę reprezentowała

Inga Sucholet 6 a

przygotowana przez p. Małgorzatę Śniechowską. Należy dodać, że w do konkursu przystąpiło ponad 1000 uczniów. Inga zajęła XI miejsce. Uczennica wykazała wysoki poziom wiedzy i umiejętności w zakresie ochrony środowiska, znajomością parków narodowych w Polsce oraz rozpoznawania chronionych roślin i zwierząt.Jest to bardzo duże osiągnięcie. GRATULACJE!

POWIATOWY KONKURS PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNY DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

7 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej Nr 3 w Zgorzelcu  odbył się POWIATOWY KONKURS PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNY DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. Wzięli w nim udział: Paweł Pietryk 5 b, Inga Sucholet 6 a i Michał Zając 6 a. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu o tematyce przyrodniczej, Uczniowie po zmaganiach konkursowych odpoczywali przy poczęstunku przygotowanym przez organizatorów konkursu. W tym czasie jury konkursowe sprawdzało prace. Nasz uczeń

Michał Zając 6 a zajął III miejsce ex aequo .

GRATULACJE !!! Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i upominki za udział w konkursie.