• Kontrast:
  • Czcionka:
  • A
  • A+
  • A++

Kalendarium

Piątek, 2019-01-18

Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty

Konkursy języka polskiego i recytatorski

 

 

Autor: Iwona Wilk-Dudek

SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

W maju w naszej  szkole odbyły się konkursy  ortograficzne na poszczególnych poziomach. Przedstawiciele wszystkich klas czwartych, piątych, szóstych i siódmych napisali  dyktanda pełne ortograficznych pułapek. Serdecznie gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów! Podczas najbliższego apelu zostaną wręczone dyplomy oraz nagrody. Wyniki w rozwinięciu.

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI KL. 4 -6 2018

  27 lutego odbył się konkurs recytatorski dla klas 4-6. Jak co roku najlepsi recytatorzy w naszej szkole zaprezentowali swoje umiejętności i dostarczyli zgromadzonej publiczności wiele emocji. Poranek był miły, a uczestnicy konkursu wspaniale przygotowani. Oto laureaci :

 Klasy czwarte

I miejsce – Aleksander Filip kl. 4e

II miejsce – Maksym Kulisz kl. 4b

III miejsce – Marcin Wużyński kl. 4b

 Klasy piąte

I miejsce – Nikodem Pilsyk kl. 5a

II miejsce – Weronika Minko – kl. 5a

III miejsce – Aleksandra Woźnica – kl. 5c

 Klasy szóste

I miejsce – Zuzanna Wojciul kl. 6c

II miejsce – Maja Śmigaj kl. 6b

III miejsce – Zuzanna Siemiatycka kl. 6a

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych wspaniałych wystąpień!

POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI 2017

27 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski. Wzięli w nim udział nasi wspaniali laureaci konkursu miejskiego. Oboje zaprezentowali się wspaniale!  Zuzanna Wojciul zajęła I miejsce, natomiast Bartek Dryja otrzymał wyróżnienie.  Cieszy nas ogromnie ten wspaniały sukces i serdecznie gratulujemy uczniom, rodzicom i opiekunom.

MIEJSKI KONKURS RECYTATORSKI

11 kwietnia 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Miejskim Konkursie Recytatorskim. Spotkanie najlepszych recytatorów w mieście wśród uczniów szkół podstawowych klas 4-6 obfitowało w ciekawe wystąpienia. Komisja konkursowa miała  możliwość oceniać uczestników o bardzo wyrównanym poziomie. Wszyscy uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani, a prezentacje wspaniałe.  Przedstawiciele naszej szkoły wypadli rewelacyjnie! Maja Śmigaj z klasy 5b otrzymała wyróżnienieBartosz Dryja z klasy 6c zajął trzecie miejsce, natomiast Zuzanna Wojciul, uczennica z klasy 5c, otrzymała nagrodę główną oraz pierwsze miejsce....

SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

10 kwietnia w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. Do dyktanda przystąpili przedstawiciele klas czwartych, piątych i szóstych. Z godnością zmierzyli się oni z tekstami pełnymi ortograficznych pułapek. Oto laureaci :

Klasy czwarte

I miejsce – Dominika Nawrocka kl. 4c

II miejsce – Maja Antowska kl. 4c

III miejsce – Krystian Gustof kl. 4a oraz  Szymon Orzech kl. 4a

 Klasy piąte

I miejsce -  Marta Kuriata kl. 5a

II miejsce – Marta Paluchowska kl. 5a

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI.

21 marca w pierwszy dzień wiosny w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski klas 4-6. Przystąpili do niego najlepsi recytatorzy klas starszych, wybrani podczas klasowych eliminacji.  Uczestników oceniała komisja konkursowa w składzie: pani Dorota Baranowska, pani Dorota Kawicz, pani Marzena Zaborowska-Ziemba oraz pani Marzenna Świerczek. Konkurs przeprowadziły uczennice klasy VI c : Alicja Kopcoń oraz Oliwia Kowalska. Spotkanie było miłe i przebiegło w przyjaznej oraz bardzo życzliwej atmosferze. Wszyscy uczestnicy  dostarczyli  obecnym wiele wspaniałych wrażeń. Serdecznie dziękujemy za ciekawe i niepowtarzalne prezentacje. Oto laureaci: Klasy czwarte:

DYKTANDO POWIATOWE

Uwaga! Uwaga!

Uczennice, Marta Paluchowska z klasy 4a i Natalia Orzechowska z klasy 6d zostały LAUREATKAMI DYKTANDA POWIATOWEGO. W czwartek w Gimnazjum nr3 dziewczynki odbiorą nagrody.

POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI

9 maja w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbył się finał Konkursu Recytatorskiego.  Wzięli w nim  udział najlepsi recytatorzy w naszym regionie na poziomie klas 4-6. Wsród 31 zdolnych uczniów znaleźli się również przedstawiciele naszej szkoły: Zuzanna Wojciul oraz Szymon Siemiatycki. Poziom wszystkich prezentacji był wysoki, a wspaniali, młodzi aktorzy doskonale przygotowani. Przesłuchania przyniosły wszystkim wiele satysfakcji i radości. Uczennica naszej szkoły - Zuzanna Wojciul zajęła trzecie miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

29 kwietnia 2016 r. uczniowie naszej szkoły wrócili z laurami zwycięstwa z Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego klas IV - VI. Odbył się on w MDK w Zgorzelcu. Dwudziestu czterech uczestników ze zgorzeleckich szkół podstawowych deklamowało wiersze wybranych przez siebie poetów. Maja Śmigaj kl. 4 d i Zuzanna Wojciul kl.4 d zajęły ex aequo I miejsce, Szymon Siemiatycki kl. VI b zajął II miejsce w tych artystycznych zmagań. Laureaci spotkają się jeszcze ponownie 9 maja o godz. 10.00 w MDK i wezmą...

POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI

Z radością informujemy, że uczeniowie - Maksym Kulisz z klasy 2c  i Marcin Wużyński z klasy 2d - zdobyli ex aequo II miejsce w Finale Powiatowym 61 Szkolnego Konkursu Recytatorskiego klas 0-III szkół podstawowych. Gratulujemy!