Akcje charytatywne

NASZE WALENTYNKI DLA DZIECI Z CHOROBĄ NOWOTWOROWĄ

To już nasza kolejna akcja charytatywna. Tym razem uczniowie przygotowali kolorowe, niepowtarzalne, pełne ciepła i miłości kartki walentynkowe z życzeniami zdrowia i serdeczności dla chorych dzieci. Każda kartka była wyjątkowa! Inicjatorem akcji była Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową".
Do akcji szczególnie chętnie włączyły się nasze Świetliczaki, które wraz z opiekunami przygotowały piękną dekorację i skrzynkę walentynkową. Ogromny udział w akcji mieli też uczniowie klasy 1g. Zainspirowani przez wychowawczynię, panią Eweliną Gałkowską, stworzyli piękne czerwone serca.

ZAKOŃCZENIE AKCJI "PSU NA BUDĘ"

VII edycja akcji "Psu na Budę 2023" w naszej szkole została zakończona. Na rzecz podopiecznych schroniska dla zwierząt małych w Dłużynie Górnej zebraliśmy 250 kg karmy oraz wiele środków czystości, kocy, legowisk i zabawek.
Podsumowanie akcji odbyło się 8 grudnia w sali gimnastycznej. Na spotkaniu była obecna przedstawicielka schroniska wraz ze swoim czworonożnym podopiecznym. Nasz gość zapoznał uczniów klas 1-4 z zasadami funkcjonowania schroniska oraz poinformował, jak należy opiekować się zwierzętami.

KIERMASZ PIERNIKÓW ŚWIĄTECZNYCH 2023 - PODZIĘKOWANIE!

ZAKOŃCZENIE AKCJI FUNDACJI "MAM MARZENIE" - DZIĘKUJEMY!

W imieniu Fundacji "Mam Marzenie" Samorząd Uczniowski SP nr 5 w Zgorzelcu składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w tym roku w akcję "Dzień Pluszowego Misia" i wsparli zbiórkę darów zorganizowaną przez Fundację. Nasze paczki już przygotowane, czekają na odbiór przez wolontariuszy, którzy obdarują nimi chore dzieci przebywające w szpitalach.
Miś Piątaczek wszystkich żegna i wyrusza w daleką podróż. Szykuje się, aby sprawić radość małym pacjentom, którzy toczą najtrudniejszą walkę w swoim życiu.
Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wzięli udział w naszej akcji. Jesteście wielcy!

WŁĄCZAMY SIĘ DO AKCJI FUNDACJI "MAM MARZENIE"

Z inicjatywy Małego Samorządu Uczniowskiego po raz kolejny nasza szkoła włącza się do akcji Fundacji "MAM MARZENIE". Z okazji Dnia Pluszowego Misia, który przypada na dzień 25 listopada, wolontariusze fundacji odwiedzą małych pacjentów oddziałów szpitalnych i obdarują ich nowymi pluszakami oraz zabawkami.
W dniach od 2 do 15.11.2023 będziemy zbierać dla nich pluszaki, gry, zabawki oraz różne materiały plastyczne, które zostaną przekazane krajowym koordynatorom akcji.
Ze względów bezpieczeństwa wszystkie rzeczy muszą być nowe, nie mogą nosić żadnych śladów użytkowania. Zbiórka darów wśród klas 1-4 będzie prowadzona za pośrednictwem wychowawców klas, natomiast dary z klas 5-8 należy przekazać Pani Elżbiecie Kowalskiej, do gabinetu nr 9.
Pomóżmy i dajmy tym małym pacjentom troszkę radości!

Rozpoczynamy akcję "PSU NA BUDĘ"

„Psu na Budę” to wyjątkowa akcja, podczas której, pomagamy czworonogom ze schroniska.
W tym roku zbieramy to, co im najbardziej potrzebne: mokrą karmę dla psów i kotów, smycze, szelki i obroże. Wkrótce zrobi się chłodniej więc przydadzą się też koce, ręczniki i poszewki, mogą być używane. Uczniowie klas 1-4 mogą zostawiać swoje dary dla czworonogów na parterze przy sekretariacie, natomiast uczniowie klas 5-8 w Sali Konferencyjnej w godz. 7.30-8.00.
Wszystkie przyniesione rzeczy powinny być podpisane imieniem i nazwiskiem darczyńcy oraz klasą. Akcja trwa do 30 listopada 2023.