• Kontrast:
  • Czcionka:
  • A
  • A+
  • A++

Kalendarium

Poniedziałek, 2018-12-17

Imieniny: Jolanty, Łukasza

Akcje charytatywne

GÓRA GROSZA

Już po raz kolejny rusza akcja zbierania złotych monet 1,2 5 gr. Chcemy usypać z nich naprawdę wielką GÓRĘ GROSZA. Akcja potrwa do Świąt Bożego Narodzenia. Zebrane fundusze będą przeznaczone na Towarzystwo Nasz Dom pomagające dzieciom w domach dziecka i rodzinach zastępczych. Klasa , która uzbiera najwięcej monet  może liczyć na słodką nagrodę.

Samorząd Uczniowski

LIGA KLAS 2015/2016

Samorząd Uczniowski rozpoczyna tegoroczną Ligę Klas! Tegoroczna rywalizacja klas będzie obejmowała udział w akcjach charytatywnych , m.in. zbiórkach stałych:  nakrętek ( do p. Ewy Siemiatyckiej gab.7, spakowane w 1 reklamówkę z karteczką z danymi klasy i ilości!), makulatury ( zbiórka u różnych nauczycieli potwierdzona karteczką z danymi klasy i ilości), zbiórka żywności ( PCK u p. Siemiatyckiej ) i konkursy przedmiotowe. Samorządy klasowe 4-6 obejmują opieką klasy 1-3 i angażują młodszych kolegów do udziału w szkolnych akcjach.

Rozstrzygnięcie akcji WKRĘĆ SIĘ DO KINA I POMÓŻ DARKOWI!

„NIE WAŻNE  JEST TO CO SIĘ MA, ALE CZYM SIĘ DZIELI Z INNYMI”

                                                                                            Jan Paweł II

 Informujemy, że  wszystkie nagrody w postaci biletów na dowolne filmy - zafundowane przez  Multikino za zbieranie nakrętek  dla Darka zostały już rozdzielone uczniom naszej szkoły.

1 nagroda – 4 bilety  - otrzymała Marcelina Śpiewak z kl. 6c (30 kg nakrętek)

2 nagroda – 3 bilety – otrzymała Klaudia...

POMÓŻMY DARKOWI!

Wkręć się do kina i pomóż Darkowi!

 Darek Koncur cierpi na mózgowe porażenie dziecięce i niedowład czterokończynowy. Chłopiec mieszka w Zgorzelcu i znajduje się pod opieką Fundacji Zdążyć z Pomocą. Jednak w codziennym życiu Darek nadal potrzebuje naszej pomocy. Teraz pomagając mu można wygrać bilety do Multikina w Zgorzelcu. Można to zrobić w banalny sposób - zbierając nakrętki.                 

 Zasady zabawy, do której Multikino zaprasza uczniów są bardzo proste. Uczniowie zbierają nakrętki i oddają w wyznaczonym punkcie. Dla  osób, którym uda się zebrać nakrętki o największej wadze ufundowano nagrody w postaci darmowych biletów na...

RODACY- BOHATEROM Świąteczna Paczka dla polskiego kombatanta na Kresach

Zakończyła się szkolna akcja RODACY - BOHATEROM Świąteczna Paczka dla polskiego kombatanta na Kresach. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się sprawić na święta radość Polakom na Litwie, Ukrainie i Białorusi. Rozmiar zgromadzonych darów przerósł nasze oczekiwania - to aż 7 dużych kartonów! Jesteśmy wdzięczni wszystkim uczniom, ich nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie. Zgromadziliśmy (podajemy ilość w sztukach paczek): herbata - 32, kawa - 20, kasza - 39, ryż - 31, makaron - 62, mąką - 8, cukier - 11, olej - 5, majonez - 2, ketchup - 1, puszki z owocami - 13, konserwy mięsne, rybne, groszek, kukurydza - 66, kakao - 6, czekolada - 35, ciastka - 20, cukierki - 12, batony - 18, bakalie - 11, budynie, galaretki - 12, przyprawy - 10, chrupki - 8. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy do przyniesionych paczek dołączyli piękne, często własnoręcznie wykonane kartki świąteczne!...

FINAŁ AKCJI "POMÓŻ NAM POMAGAĆ" W PLAZIE

 Zespół "Karolinki" p. Ewy Karolewskiej wystąpił 12.10.2014r. ( w niedzielę ) podczas finału akcji pomocy dla zwierzaków ze schroniska w Dłużynie Górnej"Pomóż nam pomagać".

WKRĘĆ SIĘ W POMAGANIE !!!

Samorząd Uczniowski apeluje do całej społeczności:  ZBIERAJCIE   PLASTIKOWE  NAKRETKI!!!- od butelek z napojami i wodą, od kosmetyków, kremów, płynów, pasty do zębów, środków czystości, kawy czy nutelli... Twoje nakrętki zmienią się w sprzęt rehabilitacyjny i rehabilitację dla DARKA!  POMÓŻ DARKOWI , KTÓRY  CIERPI  NA  MÓZGOWE  PORAŻENIE  DZIECIĘCE  Z  NIEDOWŁADEM 4-kończynowym.

Nakrętki  można  przynosić  do gabinetu  nr 26 w każdych ilościach!!!

 

ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY

W nawiązaniu do międzynarodowej kampanii „Sprzątanie Świata” Samorząd Uczniowski przeprowadzi wśród uczniów zbiórkę zużytych, starych telefonów komórkowych bez baterii. Stan techniczny telefonów nie ma żadnego znaczenia. Telefon nie musi być sprawny i może być uszkodzony.

Akcja trwa do 14 listopada 2014r.

[Przypominamy, że zużyte, uszkodzone telefony komórkowe zawierają metale ciężkie takie jak ołów oraz kadm i są zagrożeniem dla naszego środowiska naturalnego, szczególnie wody i gleby.]

 

Szkoły które zbiorą większą ilość telefonów w przeliczeniu na ucznia i zaproponują ciekawe hasło ekologiczne otrzymają nowoczesne, atrakcyjne cyfrowe aparaty fotograficzne. (Szczegóły na 

Paczka dla Malucha

Paczka dla Malucha