• Kontrast:
  • Czcionka:
  • A
  • A+
  • A++

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 843735
  • Do końca roku: 132 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

Kalendarium

Wtorek, 2018-08-21

Imieniny: Franciszka, Kazimiery

Konkursy plastyczne

W rocznym kalendarzu konkursów plastycznych stałymi pozycjami są:

  • Międzyszkolny Bożonarodzeniowy Konkurs organizowany przez SP3 w Zgorzelcu
  • Powiatowy Konkurs Wielkanocny organizowany przez SP2 w Zgorzelcu

Uczniowie chętnie biorą udział w rywalizacji szkolnej, międzyszkolnej, powiatowej , ogólnopolskiej i międzynarodowej zdfobywając nagrody i wyróżnienia.

UROCZYSTE WRĘCZENIE NAGRÓD LAUREATOM POWIATOWEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

Dzisiaj, 13 czerwca zostały wręczone nagrody i dyplomy laureatom  III Powiatowego Konkursu Fotograficznego pod hasłem "uCHWYĆ KSIĄŻKĘ" zorganizowanego przez Filię Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej w Zgorzelcu pod patronatem Starosty Zgorzeleckiego, pani Urszuli Ciupak. W przemiłej atomosferze podsumowano  przebieg całego konkursu z akcentem na wysoki poziom prac i trudność jury przy wyborze najlepszych. Po wręczeniu nagród Natalii Kierżnowskiej 7 a, Michałowi Lisickiemu 7 d oraz upominków za udział: Julii Słoneckiej 6 a, Krystianowi Buremu 7 b i Hubertowi Zuzak 7 b - obejrzeliśmy wystawę wszystkich prac. Bardzo dziękujemy organizatorom za poczęstunek, a już dzisiaj zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym za rok;-)

ROZSTRZYGNIĘCIE POWIATOWEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "uCHWYĆ KSIĄŻKĘ"

Pragniemy poinformować, iż został rozstrzygnięty III Powiatowy Konkurs Fotograficzny pod hasłem "uCHWYĆ KSIĄŻKĘ". organizowany przez Filię Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej w Zgorzelcu pod patronatem Starosty Zgorzeleckiego, pani Urszuli Ciupak. Komisja konkursowa ustaliła wyniki, nasi uczniowie zajęli: I miejsce -ex aequo Natalia Kierżnowska kl. 7a , III miejsce ex aequo Michał Lisicki kl.7d. Gratulujemy sukcesu! Jednocześnie zapraszamy 13 czerwca (środa) o godz. 12.00,  na uroczystość wręczenia nagród oraz wystawę wszystkich nadesłanych prac- do Biblioteki Pedagogicznej , ul. Powstańców Śląskich 1.

KONKURS MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W ZGORZELCU "Polska w moim domu"

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie plastycznym "Polska w moim domu". Tematem prac są mieszkańcy oraz sam Zgorzelec, oglądany przez pryzmat tradycji i zwyczajów u nas występujących; interesują nas zarówno plastyczne wizje minionych lat, jak i współczesności. Konkurs organizowany jest w 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę (1918-2018). Celem jest zdobywanie, pogłębianie i archiwizowanie wiedzy o Zgorzelcu i jego mieszkańcach. Technika prac dowolna, np. malarstwo, rysunek, grafika, linoryt (exlibris), rzeźba; format A4  (nie większy). Termin oddawania podpisanych prac u nauczycieli plastyki: 7 czerwca 2018 r.

POWIATOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY "UCHWYĆ KSIĄŻKĘ"

Filia Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej w Zgorzelcu zaprasza do udziału w III Powiatowym Konkursie Fotograficznym „uCHWYĆ KSIĄŻKĘ”, który odbywa się pod patronatem Starosty Zgorzeleckiego. Tegoroczna edycja poświęcona jest promocji czytelnictwa i książki z zastosowaniem metody Sleeveface – jest to fotografia, na której część ciała, najczęściej twarz, zasłonięta jest książką. Dzięki temu uzyskujemy bardzo ciekawy, czasami zabawny efekt.  Konkurs adresowany jest do uczniów: 
- klas VI-VII szkoły podstawowej i II-III klas gimnazjalnych - Zapraszamy uczniów do uczestnictwa w Konkursie

Termin oddawania prac w gabinecie nr 9 (ul.Kościuszki)  25 maja (czwartek) ;-)

ROZSTRZYGNIĘCIE POWIATOWEGO KONKURSU WIELKANOCNEGO 2018

Jury tegorocznego Powiatowego Konkursu Wielkanocnego wyłoniło zwycięzców. W konkursie wzięło udział 15 placówek z powiatu zgorzeleckiego, uczniowie naszej szkoły zdobyli:

w kategorii "Pisanka klasy I-III" : Zuzia Pikor kl.1 b  II wyróżnienie;  Krzysztof Łapuszyński  kl. 3b   i  Igor Filipowicz kl. 3c  IV wyróżnienie

w kategorii "Palma klasy I-III" :  Malwina Stępień  kl. 1 b   II miejsce;  Amelia Szarata kl. 3b  i  Filip Ćwiok kl. 3a    III miejsce

w kategorii "Pisanki klasy IV -IV" :  Walter Nowak kl. 4e    I miejsce; 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO "POLSKA INNOWACYJNA"

Miło nam poinformować, że laureatami konkursu plastycznego zorganizowanego przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej we Wrocławiu, pod hasłem "Polska innowacyjna" zostali w kategorii szkół podstawowych kl.4-6 oraz kl. 7 i oddziały gimnazjalne:

I miejsce : Adam Kata 6b / Aleksandra Dworzyńska

II miejsce : Hanna Chlebuś 6c / Iwona Przybylska

III miejsce : Julia Słonecka 6a  /  Igor Skowroński 6 b

Wręczenie nagród oraz dyplomów odbędzie się podczas uroczystego apelu z okazji Święta Szkoły 26 kwietnia. Gratulacje !!!

XVI KONKURS WIELKANOCNY

W poniedziałek, 19 marca 2018 r. najciekwsze prace zgłoszone do konkursu zostały zawiezione do Szkoły Podstawowej Nr2 na ul. Orzeszkowej (organizatora XVI Rodzinnego Konkursu Wielkanocnego), gdzie w auli na najwyższej kondygnacji zostały zaprezentowane i poddane zostaną w czwartek ocenie jury. Dziękujemy wszystkim uczniom oraz rodzicom za zaangażowanie się w wykonanie wspaniałych prac. Tradycja  wielkanocnych pisanek, baranków, palm i stroików to świetna okazja do tworzenia wyjątkowych rękodzielniczych dzieł dających satysfakcję twórcom oraz "ucztę" dla oczu wszystkich podziwiających efekt. Zapraszam wszystkich chętnych do zwiedzania prac w SP 2 a tych, którzy nie mogą wybrać się na ul. Orzeszkową - do galerii zdjęć. 

XVI RODZINNY KONKURS WIELKANOCNY

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Zgorzelcu zaprasza wszystkich uczniów do udziału w XVI RODZINNYM- DEKANALNO  POWIATOWYM-       KONKURSIE WIELKANOCNYM. Uczniowie z klas I - III  wykonują pisanki i palmy, uczniowie z klas IV - VI  wykonują pisanki oraz baranki wielkanocne, uczniowie z klas VII i gimnazjum, klasy II-III  wykonują pisanki i stroiki. Termin oddawania podpisanych prac u nauczycieli plastyki: 15 marca 2018 r. ( czwartek).  Technika wykonania prac jest dowolna, nie mogą jednak zawierać elementów wykonanych fabrycznie. Na konkurs należy zgłaszać prace wykonane indywidualnie.

KONKURS PLASTYCZNY "POLSKA INNOWACYJNA"

W  imieniu Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej we Wrocławiu  zaproszamy uczniów klas 4-7 z oddziałami gimnazjalnymi do udziału w  konkursie "Polska innowacyjna". Celem uczestników Konkursu jest stworzenie autorskiej pracy plastycznej przedstawiającej osiągnięcia Polski i Polaków w zakresie innowacji, odkryć i wynalazków, np. łazik marsjański, kamizelkę kuloodporną, spinacz biurowy. Termin oddawania prac u nauczycieli plastyki: 23 lutego 2018 r. (piątek). Warunkiem zgłoszenia prac do konkursu jest dołączenie  wypełnionych załączników ( do pobrania  w rozwinięciu).

KONKURS PLASTYCZNY "LATANIE W PRZYSZŁOŚĆ"

Czy lubisz rysować i malować? Czy marzysz o sportach lotniczych? Jeśli tak, sięgnij po flamaster, ołówek lub pędzel i weź udział w Konkursie Młodych Artystów FAI – 2018. Celem jest stworzenie dzieła ilustrującego temat tegorocznego konkursu, tzn. "Latanie w Przyszłości" i pokazanie światu, jak jesteś utalentowany. Zapraszamy uczniów klas IV-VII oraz gimnazjalnych do własnoręcznego wykonania pracy w formacie A3, farbami, flamastrami, pastelami, tuszami na podany temat i dostarczenie podpisanej na odwrocie pracy z dołączonym załącznikiem certyfikatu w nieprzekraczalnym terminie do 26.02.2018 r. ( poniedziałek) nauczycielom plastyki: p. I.Wilk-Dudek  lub E. Kowalskiej, gab.1 ul. Prusa lub gab.9 ul. Kościuszki.  ZAPRASZAMY !!!

Termin oddawania prac został...