UCZNIOWIE STARSZYCH KLAS ŚWIĘTUJĄ 105. ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

„Ten, kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości, nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości” – te słowa Józefa Piłsudskiego towarzyszyły uczniom klas 5-8 podczas apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Uroczystość odbyła się 10 listopada 2023 roku i została przygotowana przez uczniów klasy 5a wraz z wychowawczynią, Panią Urszulą Zubrzycką. Uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny zabierając wszystkich w niezwykłą podróż w czasie. Zaprezentowali swoje wszechstronne umiejętności, od deklamacji wierszy po piękne i wzruszające wykonania pieśni patriotycznych, oddając hołd tym wszystkim, którzy walczyli o wolność naszego kraju.
Niezwykle dojrzała interpretacja utworu muzycznego „Wolność” w wykonaniu Karola Mikołajczyka oraz pokaz talentu gry na klarnecie Huberta Niemiec, podkreśliły wyjątkowość tej uroczystości.
Na zakończenie Pani Wicedyrektor Szkoły Jolanta Janiszewska - Ściubidło podziękowała za przygotowanie apelu i przypomniała o ważności słów Józefa Piłsudskiego, które były mottem obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 5 w Zgorzelcu.

Osoby zaanagażowane w przygotowanie apelu: p. Urszula Zubrzycka (scenariusz i koordynatorka uroczystości), p. Elżbieta Kowalska (dekoracje), p. Andrzej Kozak (nagłośnienie i prezentacja multimedialna) oraz uczniowie klasy 5a.
Apel prowadziły: Milena Kuźniewska i Kornelia Frąckowiak
Recytatorzy: Zuzanna Gruszecka, Zosia Muzolf, Laura Pietrzyk, Iga Drabko, Hubert Niemiec, Kacper Sułkowski, Jakub Mróz, Julia Nabiałek, Antoni Kutrowski i Dawid Morgaś.