• Kontrast:
  • Czcionka:
  • A
  • A+
  • A++

Kalendarium

Piątek, 2019-01-18

Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty

Wydarzenia

 

 

 

Z ostatniej chwili...

Nasi uczniowie - chłopcy,  zdobyli Mistrzostwo Powiatu w Koszkówce Chłopców.

GRATULUJEMY!!!

Więcej informacji - wkrótce.

ŚWIĘTO PIERWSZOKLASISTÓW

We wtorek, 23 października odbyła się w naszej szkole UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA UCZNIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 5 W ZGORZELCU

Dzień Chłopaka w SP5

Dziewczęta z naszej Szkoły, a głównie przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego zorganizowały obchody Dnia Chłopaka.
Wcześniej w poszczególnych klasach (w wielkiej tajemnicy) zorganizowały wśród dziewcząt wybór SUPER CHŁOPAKA.
Aktu wręczenia tytułów + czekolad dokonała Pani Dyrektor i zastępczyni Szkolnego SU.
W piątek każdy wchodzący do szkoły przedstwiciel męskiej społeczności został powitany słodkim łakociem.
Było to miłe przywianie na Dzień Dobry. Brawo...

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA'2017 - podsumowanie

24 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Naszą Szkołę odwiedziło 1461 pluszowych niedźwiadków. W wyśigu Ligii Klas konkurencję zdecydowanie pokonały Trzeciaczki

1. 3g 204        2. 3c 192       3. 3b 173   

Ponad 150 misiów przyniosła również 2a

 Gratulujemy zwycięzcom, którzy zostaną symbolicznie uhonorowani...

AKCJA "JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM!"

1 czerwca 2017 r. redakcja miesięcznika "Biblioteka w szkole" organizuje ogólnopolską akcję promowania czytelnictwa pod hasłem "Jak nie czytam jak czytam!". Udział w konkursie jest bardzo prosty, wystarczy 1 czerwca przynieść ze sobą lub wypożyczyć w szkolnej bibliotece książkę i zacząć ją czytać o godzinie 10:00 :) Do wygrania są książki dla biblioteki szkolnej, czytniki ebooków, prenumeraty czasopism dydaktycznych oraz pomoce językowe. Organizator wyznacza dwa kryteria w rywalizacji o nagrody:
1. Największa liczba uczestników
2. Najciekawszy...

SZKOLNE MIKOŁAJKI 2016

Samorząd Uczniowski przygotował dzisiaj niespodziankę. Pani Iga-opiekunka S we wdzięcznym przebraniu Mikołaja w asyście uroczych elfów obdarowywała odwiedzanych podczas zajęć lekcyjnych uczniów i nauczycieli słodkimi drobiazgami. Trzeba dodać, że w poniedziałek SU zachęciło wszystkich uczniów do założenia w Mikołajki charakterystycznych czapek, które dominowały w dzisiejszym kolorycie szkolnych korytarz.y Radość, uśmiech i tradycja 6 grudnia! Do zobaczenia za rok!

PODSUMOWANIE ŚWIATOWEGO DNIA MISIA 2016

W piątek , 25 listopada w naszej szkole pojawiło się 1280 MISIÓW! W podsumowaniu liczenia przeprowadzonego przez Samorząd Uczniowski I miejsce zajęła klasa 3b : 19 uczniów przyniosło 148 misiów! II miejsce zajęła klasa 2a ( 13 uczniów przyniosło 98 misiów) , III miejsce zajęła klasa 2 c ( 21 uczniów przyniosło 145 misiów). Szczegóły w załączniku. Gratulujemy!

DZIEŃ CHŁOPAKA SU

30 września tradycyjnie obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Samorząd Uczniowski przeprowadził plebiscyt na Najsympatyczniejszego Chłopaka 2016. W klasach 4-6 koleżanki głosowały na swojego najsympatyczniejszego kolegę i wybrały 10 Najsympatyczniejszych :

4a Nikodem Pilsyk
4b Tomek Zalejski
4c Filip Radecki
5a Szymon Chałkowski 
5b Adam Kata
5c Mateusz Jurak
Czytaj więcej

OGŁOSZENIE SU

Samorząd Uczniowski informuje, że zbiórka surowców w ramach Ligii Klas 2016 /2017 już trwa. Makulaturę i plastikowe nakrętki , a w tym roku także baterie można przynosić codziennie w godzinach lekcyjnych do gabinetów 5,6 i 7.

Bardzo prosimy o podpisywanie pakunków KLASĄ oraz WAGĄ przynoszonego surowca. W przypadku kapsli lepiej zbierać je w klasie i przynosić np. raz w tygodniu.