XXIV IMPREZA NA ORIENTACJĘ PTSM W ZGORZELCU

W minioną sobotę odbyła się XXIV Impreza na Orientację PTSM w Zgorzelcu - pierwsza po pandemii. Impreza miała rangę wojewódzką i jest zaliczana do Pucharu Dolnego Śląska w marszach na Orientację. Pogoda była bardzo sprzyjająca. Park nad Nysą zachwycił wszystkich zawodników: zarówno w części "dzikiej", jak i tej odnowionej przy MDK.

Nasi uczniowie zajęli: III miejsce w kat. TM : Olga Kufel i Milena Majewska z 8 e, IV miejsce w kat. TM : Paulina Listwan z 8a, VI miejsce w tej samej kategorii: Igor Rozmus i Aleksander Filip z 8e.

Gratulujemy!

W zawodach wystartowało: 8 zawodników w kat. TZ (zaawansowani), 11 zawodników w kat. TU(też dla seniorów, ale ułatwiona), 45 zawodników w kat. TP(początkujący), 4 zawodników w kat. TJ(juniorzy), 25 zawodników w kat.TM(młodzież) oraz 11 zawodników w kat. TD (dzieci).
Razem wystartowało 104 zawodników.

Impreza na Orientację są to marsze na orientację dla dzieci, młodzieży, juniorów i dorosłych. Startują w nich zawodnicy z województwa dolnośląskiego i dlatego mają one rangę zawodów wojewódzkich zaliczanych do Pucharu Dolnego Śląska w Marszach na Orientację.
Zawody takie polegają na tym, że w zespołach 1-2-osobowych (w kat. dziecięcej nawet 3-osobowych, a dla początkujących do 5 osób), w pewnych odstępach czasowych wychodzi się z mapą na trasę w poszukiwaniu zaznaczonych na mapie punktów kontrolnych. Swoją obecność w tych punktach potwierdza się na karcie startowej. Mapy w zależności od kategorii wiekowej są mniej lub bardziej utrudnione.

Kierownik zawodów: p. Urszula Białach

Autor: Andrzej Kozak