KONKURS CZYTELNICZO- LITERACKO- PLASTYCZNY

Zapraszamy wszystkich uczniów  do udziału w IX  Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczo-Literacko-Plastycznym, którego ideą jest upowszechnianie czytelnictwa i rozbudzanie kreatywności dziecka. Zgłoszenia u nauczycieli przyjmujemy do 7.03.2023 r. Konkurs jest płatny, a kwota wynosi 13 zł. Dla najlepszych przewidzieliśmyatrakcyjne nagrody rzeczowe.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w regulaminie na stronie https://liblink.pl/rJLCV0d0K0

Formy konkursu

Test wiedzy (znajomość treści lektur) - kl. IV-VIII szkoły podstawowej

Test składa się z 30 pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru oraz jednego pytania otwartego. Uczniowie rozwiązują test na kartach odpowiedzi przesłanych przez organizatora. W pytaniu otwartym uczeń udziela pisemnej odpowiedzi na podany temat. Uczeń może uzyskać za test maksymalnie 40 pkt. Czas trwania testu to 60 min. (KRYTERIA OCENY WYPOWIEDZI PISEMNEJ: walory literackie; inwencja twórcza, poprawność ortograficzna, interpunkcyjna, stylistyczna i językowa).

Praca plastyczna - kl. I – VIII szkoły podstawowej

Uczniowie na wykonanie pracy plastycznej i przekazanie jej Szkolnemu Organizatorowi Konkursu mają czas do 31.03.2023 roku, czyli do dnia przeprowadzenia testów w szkołach. Uczniowie biorący udział w konkursie prac plastycznych są zobowiązani do przestrzegania następujących zasad:tematyka prac konkursowych – ilustracja do wybranej lektury (spośród podanych w literaturze konkursowej), zalecany format pracy nie większy niż A3, technika wykonania pracy dowolna, prace plastyczne muszą być na odwrocie opisane; należy uwzględnić: imię i nazwisko autora, klasę oraz opiekuna, prace muszą być wykonane samodzielnie przez uczniów. (KRYTERIA OCENY PRAC PLASTYCZNYCH: własna, niepowtarzalna i unikalna wizja, walory artystyczne pracy, wkład włożonej pracy).

Praca literacka - kl. IV-VIII szkoły podstawowej

Uczniowie na napisanie pracy literackiej i przekazanie jej Szkolnemu Organizatorowi Konkursu mają czas do dnia 31.03.2023 roku, czyli do dnia przeprowadzenia testów w szkołach. Uczniowie biorący udział w konkursie prac literackich są zobowiązani do przestrzegania następujących zasad: tematyka prac konkursowych dowolna – nie musi być związana z literaturą konkursową (mogą to być prace wcześniej stworzone przez uczniów, ale nigdzie dotąd niepublikowane lub prace stworzone specjalnie na potrzeby konkursu); forma – proza (nie więcej niż 3 strony A4 komputeropisu) lub wiersz; wszystkie prace muszą być na odwrocie opisane; należy uwzględnić: imię i nazwisko autora, klasę oraz opiekuna i adres placówki Do prac literackich należy dołączyć oświadczenie podpisane przez autora i jego prawnego opiekuna o samodzielnym zredagowaniu pracy (przykładowy tekst oświadczenia dostępny poniżej)

Przykładowy tekst oświadczenia:

Oświadczam, że praca wysłana na konkurs CE LECTURA została stworzona przeze mnie samodzielnie, nie przypisałem (-am) sobie autorstwa całości, istotnego fragmentu lub innych elementów cudzego utworu. ……………………………. ……………………………………………….. ………….

Czytelny podpis autora                                                                                                Czytelny podpis rodzica (prawnego opiekuna) Data

Prace konkursowe nie podlegają zwrotowi. Warunki uczestnictwa w konkursach Konkurs jest samofinansujący.

Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie minimum 3 uczestników oraz wpłata na rachunek bankowy organizatorów konkursu wynosząca 13 zł od osoby. Uczniowie biorący udział zarówno w teście, jak i w konkursie prac plastycznych i literackich wnoszą opłatę za wszystkie formy osobno.