OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY "ZAMEK W DZIECIĘCEJ WYOBRAŹNI. TU MÓWI MATEJKO"

Zamek Królewski w Warszawie gorąco zaprasza uczniów szkół podstawowych klas 1 - 6 do wzięcia udziału w konkursie Zamek w dziecięcej wyobraźni. Tu mówi Matejko. Zadaniem konkursowym jest stworzenie przez dzieci prac inspirowanych obrazami Jana Matejki z zamkowej kolekcji a są to: Batory pod Pskowem, Kazanie Skargi, Rejtan, upadek Polski i Konstytucja Trzeciego Maja.  Uczestnicy mogą tworzyć prace w następujących kategoriach:

Uczniowie klas 1-3 – tradycyjna praca plastyczna lub komiks. W obu przypadkach można wykorzystać dowolną technikę manualną.

Uczniowie klas 4-6 – tradycyjna praca plastyczna (z wykorzystaniem dowolnej techniki manualnej) lub krótka forma filmowa do dwóch minut. Regulamin konkursu wraz z załącznikami do pobrania w rozwinięciu.

TERMIN ODDAWANIA PRAC  Z ZAŁĄCZNIKAMI U NAUCZYCIELI PLASTYKI UPŁYWA 14 KWIETNIA (.piątek)

Autor: Iwona Wilk-Dudek