II POWIATOWY KONKURS “POCIĄG DO MATEMATYKI, FIZYKI I INFORMATYKI”

W dniu 28 marca 2023r. nasza szkoła wzięła udział w II edycji Powiatowego Konkursu „Pociąg do matematyki, fizyki i informatyki”, której organizatorem było Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu.

Aż 14 grup ze szkół podstawowych postanowiło odbyć niesamowitą przejażdżkę po świecie matematyczno-fizyczno-informatycznym, a naszą placówkę reprezentowała trójka utalentowanych osób: Maria Pietruszka (kl.8 F), Krzysztof Łapuszyński (kl.8 F) oraz Piotr Jastrzębski (kl.8 F).

Konkurs składał się z kilkunastu stacji, na których – w limitowanym czasie – trzeba było zmierzyć się z problemami związanymi z matematyką, fizyką czy informatyką. Nasi wspaniali uczniowie dzielnie walczyli o każdy punkt, ale niestety zostali pokonani przez szybko upływający czas i zajęli miejsce tuż za podium.

Podróż po świecie matematyczno-fizyczno-informatycznym potwierdziła tezę, że podróże nie tylko kształcą, ale rozwijają nasze pasje i zdolności.

Konduktor: Piotr Hładyszewski

Autor: P. Hładyszewski - A. Kozak