II POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY "KORNRELIADA MATEMATYCZNA"

Wygraliśmy!

Dnia 25 marca 2023 roku odbył się II Powiatowy Konkurs Matematyczny „Korneliada Matematyczna" Klas 8”, którego gospodarzem była Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Bogatyni.

Osiem trzyosobowych reprezentacji ósmoklasistów ze szkół naszego regionu rywalizowało indywidualnie i drużynowo mierząc się z zadaniami podzielonymi na dwie rundy.

Pod opieką Wojciecha Bednarza naszą szkołę reprezentowało troje wirtuozów matematyki:

• - Maria Pietruszka kl. 8F,
- Krzysztof Łapuszyński kl 8F,

- Piotr Jastrzębski kl. 8F.

Oczywiście zmiażdżyli konkurentów – inni nie mieli szans z tą wspaniałą drużyną. Prawie dwadzieścia punktów przewagi nad kolejnym zespołem świadczy o tym, że należą im się ogromne brawa i szacunek.

Dodać należy, że Krzysztof i Piotr zajęli indywidualnie odpowiednio II i III miejsce.

Gratulujemy.

Autor: P. Hładyszewski - A. Kozak