KLASY 5E i 6C WE WROCŁAWSKIM HYDROPOLIS

Projekt „Kompetencje na start w Gminie Miejskiej Zgorzelec” umożliwił uczniom klasy 5E i 6C poznanie nowoczesnego, multimedialnego muzeum poświęconego wodzie i jej roli, jaką odgrywa na naszej planecie i w kosmosie. 40-osobowa grupa udała się tam 3 czerwca. Miejsce okazało się wyjątkowe. Półmrok, interaktywne wystawy, możliwość dotykania eksponatów. Wszystko to sprawiło, że Hydropolis zachwycił!

Już przy wejściu uczniów przywitał robot Pepper, który wszedł z nimi interakcję. Przez wszystkie strefy tematyczne oprowadzał  przewodnik z muzeum, który w ciekawy sposób przedstawiał interaktywne eksponaty i opowiadał o nich z ogromną dozą nowinek technicznych.

Przejście przez ekran parowy, ściana z mchu, możliwość wejścia do makiety batyskafu z 1960 roku odtworzonego w skali 1:1, półkilometrowy strumień, który prowadzi przez całość pod przeźroczystą taflą podłogi… to tylko jedne z nielicznych atrakcji tego miejsca. Hydropolis to edukacja i rozrywka w jednym!

Po wizycie w muzeum uczniowie spędzili czas w Parku Trampolin GOjump, co było dodatkową atrakcją sobotniego wyjazdu.

Autor: Renata Kmieć - A. Kozak