Rok szkolny 1996/97

1 września 1996 r. inauguracja roku szkolnego 1996/97. W trakcie wakacji w naszej szkole przeprowadzono prace remontowe sali gimnastycznej, stołówki i gabinetów. Wykonawcą prac byla firma "Darpol" p. Ryszrda Żandarmskiego, człowieka o wielkim sercu. który część prac wykonał gratis.

12 października 1996 r.odbyło się Pasowanie na Ucznia . Uczniowie klas I otrzymali piękne , nowe tarcze szkolne oraz akty ślubowania. W obecności rodziców i nauczycieli odbył się popis tańca w wykonaniu m.in. uczniów szkoły , którzy należą do grupy tanecznej GDK "Kubuś" prowadzonej przez p. Marka Gałuckiego.

Sukces sportowców "Piątki". Zespoły dziewcząt i chłopców z naszej szkoły zapewniły sobie awans do Finałów  Wojewódzkich w Czwórboju Lekkoatletycznym, które odbędą się na wiosnę 1997 r. W rozegranych na zgorzeleckim stadionie Finałach Regionalnych drużyny dziewcząt i chłopców zajęły I miejsce. Zwycięskie zespoły wystąpiły w składach: Ewelina Augustynowicz, Monika Pinkowicz, Dorota Słomka, Kornelia Bukowska, Joanna Radwańska, Anna Flak, Anna Kostrzewa, Agata Mądrzak, Magda Krzeszowicz ( dziewczęta) Krzysztof Pieniążek, Maciej Węgrzyn, Paweł Skowroński, Leszek Kąpinkiewicz, Marcin Wojciechowski, Wojciech Augustynowicz, Krzysztof Knapik, Karol Podłużny, Adam Michalkiewicz i Krzysztof Strączek (chłopcy) .

14 października 1996 r. Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu w Centrum Sportowym przy ul. Maratońskiej odbyła się miejska uroczystość pod hasłem Jana Zamoyskiego " Takie zwykły być Rzeczpospolite, jakie są obyczaje i wykształcenie obywateli". Po raz pierwszy wręczono Nagrody Burmistrza uhonorowanym nauczycielom. W trójce wyróżnionych pedagogów ze zgorzeleckich szkół znalazła się Pani Stanisława Stokłosińska.

W grudniu 1996 r. w naszej szkole zorganizowano "Święto Poezji" . Recytowano wiersze Adama Mickiewicza, Wisławy Szymborskiej i Jana Pawła II. Najlepsi recytatorzy prezentowali swoje programy przed przedstawicielami klas i rodziców.

8 i 9 maja 1997 r. na zgorzeleckim stadionie odbył się Wojewódzki Finał Czwórboju Lekkoatletycznego. Reprezentacje naszej szkoły  dziewcząt i chlopców zdoby I miejsca. drużyny do zawodów przygotowali : Bernadetta Stachurska i Andrzej Weychan.

20 czerwca 1997 r. zakończenie roku szkolnego. 870 uczniów z radością rozpoczęło wakacje, 118 absolwentów zakończyło edukację w naszej szkole.