Rok szkolny 1986/ 1987

1 września 1986 r. uczniowie klas 0 - VIII zebrali się na pierwszym apelu po wakacjach, by rozpocząć nowy rok szkolny. Uroczystość rozpoczęła dotychczasowa dyr. szkoły Stanisława Brzuszek, która przedstawiła zebranym nowy skład dyrekcji w osobach: mgr Teresa Chlebek - dyrektor, mgr Krystyna Bobrowska - zastępca dyrektora i mgr Kazimiera Sobczak - zastępca dyrektora. Przewodnicząca SU Elżbieta Głowacz zgłosiła pani dyrektor gotowość młodzieży do rozpoczęcia zajęć szkolnych. Nasze grono pedagogiczne powiększyło się o nowych nauczycieli: Mariolę Fiedorowicz, Urszulę Palej, Stanisławę Jacynę, Jolantę Matejewicz i Małgorzatę Sochalec. Dyrektor szkoły powitała zebraną młodzież, nauczycieli oraz licznie przybyłych rodziców przekazując jednocześnie nowe zadania do realizacji w mowym roku szkolnym. Uroczystość zakończył swoim wystąpieniem przewodniczący Komitetu Rodzicielskiego inż. Lesław Wrzeszcz, po czym uczniowie spotkali sie w gabinetach ze swoimi wychowawcami. Ciąg dalszy w rozwinięciu.

14 października 1986 r. Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Jak co roku nauczyciele o pracownicy administracji i obsługi spotkali się w odświętnym nastroju z młodzieżą. W akademii wzięli udział zaproszeni goście z NRD. W tym dniu na uroczystości miejskiej w Miejskim Domu Kultury pracownicy naszej szkoły zostali wyróżnieni , otrzymująć z rąk Inspektora Oświaty i Wychowania mgr Zbigniewa Magiery odznaczenia i nagrody: Stanisława Brzyszek - Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski oraz Nagrodę Ministra,  Teresa Zimnik - Zloty Krzyż Zasługi oraz Nagrodę Kuratora, Teresa Chlebek - Złoty Krzyż Zasługi, Władysława Kotela - Medal Komisji Edukacji Narodowej,  Stanisława Stokłosińska - Nagroda Inspektora, Danuta Andrysz - Nagroda Inspektora, Czesława Fedyna- Nagroda Inspektora. Gratulujemy!

15 listopada 1986 r. - Sport i Zabawa. Uczniowie naszej szkoły zdobyli I miejsce rywalizując w pojedynku sportowym z drużynami wszystkich szkół podstawowych naszego miasta. Zwycięską drużynę "5" przygotowali nauczyciele kultury fizycznej: Stanisława Stokłosińska, Andrzej Weychan i Jarosław Żarczyński. Jedno z haseł kibiców: "Dziś "5" wygrywa, a reszta przegrywa".

28 kwietnia 1987 r. Święto Szkoły. Uroczystą akademię przygotowali uczniowie klas starszych, by uczcić kolejną rocznicę nadania naszej szkole imienia Marii Skłodowskiej-Curie. Tradycją szkoły stało się, że w tym dniu  przybywa nam w organizacji harcerskiej zuchów, którzy składają obietnicę na znaczek zuchowy. Całość przygotowała opiekunka zuchów Grażyna Puziak, uroczystość prowadziła druhna Zuzanna Nanowska a zaproszonym gościem była komendantka Hufca Maria Kozakiewicz.

29 kwietnia 1987 r. w naszej szkole uczciliśmy zbliżające się Święto Pracy, przystępując do Ogólnopolskiego Czynu Społecznego, wykonując prace porządkowe na terenie naszej placówki.

1 maja 1987 r. jak co roku mieliśmy okazję zaprezentować się w pełnej gali w naszym mieście. Oglądali nas: władze miasta, znajomi i koledzy z innych szkół. Ogółem jako szkołę oceniono nas dosyć wysoko, podkreślono osiągnięcia sportowe, samorządność uczniowską oraz wiele słów usłyszeliśmy na temat rozbudowy "Piątki". Najefektowniej zaprezentowały się kolorowo umundurowane drużyny zuchowe, harcerskie, szkolne koło PCK. Wiele zachwytu wzbudził wykonany przez uczniów "zielony gaik". Z trybuny pierwszomajowej popłynęły słowa uznania pod adresem naszych rodziców. którym sprawy naszej szkoły nie są obce. Są to: Zofia Łątka, Zofia Greszta, Lesław Wrzeszcz, Jan Karpowicz i Zbigniew Szwarc.

23 czerwca 1987 r. Pacholęta - Sztubacy! Przed otrztymaniem świadectw do następnej klasy wychowawcy klas trzecich przekazali swoje pociechy nowym wychowawcom w klasach czwartych: Bronisława Nowak - Irenie Żerek, Jadwiga Sztendel - Mieczysławie Szymanowskiej, Alicja Krzyczkowska - Teresie Zimnik,  Celina Praczyk - Janinie Jaworskiej i Maria Grzeszczyszyn - Penelopie Zielińskiej. po raz pierwszy dyrektor szkoły wręczyła nowym wychowawcom AKT NADANIA WYCHOWAWSTWA. Odbyło się to bardzo uroczyście, jak widać na załączonych fotografiach.

26 czerwca 1987 r. I znów długo oczekiwane WAKACJE! Po wytężonej całorocznej pracy czeka na nas morze, góry, las bo wypoczynku nadszedł czas. Nasze grono pożegnało odchodzących do pracy w innych placówkach kol. Ewę Flis- Ratajczak i kol. Jarosława Żarczyńskiego.