Rok szkolny 1987/1988

1 września 1987 r. - 48 rocznica wybuchu II wojny światowej. W trakcie uroczystego rozpoczęcia nowego roku szkolnego delegacja SU naszej szkoły oddała hołd poległym żołnierzom na Cmentarzu II Armii Wojska Polskiego, składając wiązanklę kwiatów pod pomnikiem. Rozpoczynający się rok szkolny stawia przed nami kolejne nowe zadania do realizacji. wypoczęci, uśmiechnięci i pełni sił przystepujemy do pracy. W gronie pedagogicznym pojawiły się nowe twarze: Iwona Szymczak - nauczanie początkowe, Domagała Przemysława - nauczanie początkowe, Bożena Pietraszek- nauczanie początkowe, Halina Knapik- praca- technika, Małgorzata Plonkowska- wych. świetlicy, Beata Slipko - wych. świetlicy, Aleksandra Starykow- wych. świetlicy, Dariusz Tomasik - kultura fizyczna, Olaf Król - kultura fizyczna. Z dniem 1 wrzesnia 1987 r. kierownikiem świetlicy została kol. Alicja Krzyczkowska. W uroczystości szkolnej wzięli równiez udział licznie zebrani rodzice. Dalszy ciąg w rozwinięciu.

Pasowanie na Ucznia - Ślad na rękawie, nieba kawałek, i cyfra srebrem świeci. Nie trzeba pytań, to zrozumiałe, uczniowie, szkolne dzieci. Maleńka tarcza, ale wystarcza, by z dumą myśleć o niej, bo jak prawdziwa rycerska tarcza, honoru szkoły broni.

14 października 1987 r. święto  KEN. Praca naszych pedagogów i pracowników administracyjnych została doceniona i wyróżniona na akademii miejskiej i szkolnej. Złoty Krzyż Zasługi otrzymały: kol. Danuta Andrysz, Elżbieta Pawlak, Kazimiera Szpila, Srebrny Krzyż Zasługi otrzymała Lucyna Kunicka, Nagrodę Kuratora - Janina Jaworska, Nagrody Inspektora - Kazimiera Sobczak i Krystyna Bobrowska, Nagrody Dyrektora - Kazimiera Szpila, Danuta Andrysz, Alicja Krzyczkowska, Maria Grzeszczyszyn, Jadwiga Sztendel, Stanisława Stokłosińska, Andrzej Weychan, Teresa Woronowicz, Mieczysława Szymanowska, Elżbieta Pawlak, Lucyna Kunicka, Bożena Szestak, Krystyna Pietrzyk, Klara Bartkowiak, Teresa Czternastek, Stefan Szudra, Teresa Sikora, Wiesława Stemler i Józef Sękowski.

29 listopada 1988 r. REFERENDUM 2 x TAK. szkoła nasza została typowana na lokal wyborczy d/s Referendum. Był to największy i najpiękniejszy lokal w mieście Zgorzelcu.

4 grudnia 1988 r. Barbórka- święto naszych Przyjaciół z zakładu opiekuńczego FAMAGO. Dzień ten - to 30 rocznica powstania zakładu. Delegacja uczniów z dyrektorem szkoły mgr Teresą Chlebek złożyła życzenia i kwiaty na ręce dyr. inż. Olgierda Nowińskiego w imieniu społevzności uczniowskiej, grona pedagogicznego, pracowników administracji i obsługi naszej szkoły.

15 grudnia 1988 r. TURNIEJ SPORT i ZABAWA. I znów I miejsce, a na dodatek 3 - piętrowy tort dla zwycięzców!

4 marca 1988 r. TELEWIZYJNY TELETURNIEJ RAMBIT z udziałem naszych uczniów. Zajęliśmy II miejsce! Gratulacje!

18 marca 1988 r. Sesja Naukowa su.

28 kwietnia 1988 r. 20 rocznica nadania szkole imienia.

1 maja 1988 r. jak co roku braliśmy udział w pochodzie pierwszomajowym. W przemarszu ulicami naszego miasta moglismy zaprezentować sie w pełnej krasie kolegom, rodzicom i władzom szkolnym. Oceniono nas na "piątkę".

1 czerwca 1988 r. Dzień Dziecka. W tym dniu pełnym uśmiechu, radości i niespodzianek , na akademii uroczyście wyróżniono rodziców- zaangażowanych społeczników: Jana Karpowicza, Zofię Łątkę, Zbigniewa Szwarca, Zofię Gresztę, Lesława Wrzeszcza. W części artystycznej na akademii wystąpił wspaniały zespół artystyczny SP 5 prowadzony przez panie Kazimierę Kaczarewską i Ewę Karolewską.

10 czerwca 1988 r. 124 absolwentów z czterech klas VIII otrzymało promocję a najlepsi z nich: Srebrne Tarcze i wyróżnienia. Małgorzata Janaś- wychowanka pani Kazimiery Szpili za zajęcie I miejsca w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego została  zwolniona z egzaminów do szkoły średniej. Wszystkim absolwentom życzymy powodzenia na egzaminach wstepnych do szkół średnich i słonecznych wakacji!

17 czerwca 1988 r. tego dnia odbyło się uroczyste wręczenie nauczycielom Aktów Nadania Wychowawstwa: Danucie Antosik - klasy 4 a, Elżbiecie Pawlak - klasy 4 b, Kazimierze Szpili - klasy 4 c i Urszuli Białach - klasy 4 d.

Czerwiec 1988 r. Ogólnopolska Spartakiada Młodzieży - Wrocław '88. Grupa dziewcząt SKS prowadzona przez mgr Stanisławę Stokłosińską wzięła udział w zawodach lekkoatletycznych Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży we Wrocławiu zajmując zaszczytne 13 miejsce w klasyfikacji KRAJOWEJ. Gratulacje!

24 czerwca 1988  r. Zakończenie roku szkolnego 1987/88. W tym dniu spotkaliśmy się po raz ostatni przed wakacjami. Wychowawcy klas wręczyli uczniom świadectwa ukończenia nauki, a najlepszym świadectwa z wyróżnieniem - białoczerwonym paskiem i nagrody książkowe. Słonecznych wakacji!

Rozbudowa Naszej Szkoły: generalny wykonawca nowych obiektów szkolnych Włodzimierz Maksimiec- rozbudowę szkoły rozpoczął wraz ze swoją ekipą  budowlaną w MARCU 1985 r. Tylko dwa lata trwała budowa. Dzieci uzyskały 11 izb lekcyjnych z dobrze zagospodarowanym zapleczem. W nowym skrzydle szkoły znajdują się m.in. klasopracownie nauczania początkowego, gabinety polonistyczne, matematyczne, fizyczne, geograficzny oraz przestronny i funkcjonalny blok żywieniowy. Dumą i chlubą szkoły jest pięknie urządzona harcówka i funkcjonalny sklepik "Biedronka". Władysław Maksimiec jest zaangażowanym człowiekiem czynu - "PRZYJACIEL DZIECKA". Taką właśnieodznakę otrzymał z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.