Rok szkolny 1988/ 1989

1 września 1988 r. WOJEWÓDZKA  INAUGURACJA  ROKU  SZKOLNEGO  1988/89.W uroczystym apelu oprócz uczniów, nauczycieli oraz rodziców wzięli udział przedstawiciele wojewódzkich władz polityczno-administracyjnych z I sekretarzem PZPR w Jeleniej Górze Jerzym Gołaczyńskim. W tym roku szkolnym na terenie województwa jeleniogórskiego rozpoczęło naukę ok. 100 tyś. uczniów. Razem z nimi podjęło pracę 8 tyś nauczycieli. Podczas uroczystego apelu odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów, a opiekuńczy zakład szkoły, zgorzeleckie FAMAGO ufundowało dwóm uczniom książeczki mieszkaniowe. Zaproszeni goście, rodzice i uczniowie następnie wzięli udział w apelu zorganizowanym w rocznice września 1939 r.  Ciąg dalszy w rozwinięciu.

4 grudnia 1988 r. w Dniu Górnika młodzież z naszej szkoly udała się do Zakładu Produkcyjno- Montażowego Maszyn Górnictwa Odkrywkowego FAMAGO z najlepszymi życzeniami i programem artystycznym. Podczas akademii dyrektor zakładu patronującego naszej szkole mgr inż. Olgierd Nowiński wręczył naszym uczniom : Bożenie Trusiak i Danielowi Sadowskiemu ufundowane ksiażeczki mieszkaniowe z pełnym wkładem. Dziękujemy!

19 grudnia 1988 r. w szkolnej świetlicy odbył się konkurs pod hasłem "ŚWIĘTO  POEZJI". Przy blasku świec uczniowie recytowali wiersze ulubionych poetów. Wśród wielu nagród znalazła miejsce nagroda publiczności przyznawana drogą głosowania, a był nią TORT upieczony przez sekcję naukową Samorządu Uczniowskiego.