I OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY "KLIO 2015"- WIELCY POLACY

W edycji tegorocznego konkursu historycznego bohaterami będą : Bolesław Chrobry, Kazimierz Wielki, Tadeusz Kościuszko i Jan Paweł II .Ciekawa forma konkursowa oraz pytania o zróżnicowanym stopniu trudności pozwalają na wzięcie w nim udziału jak największej liczbie uczestników. Przewidziane są atrakcyjne nagrody dla najlepszych. Celem komkursu jest popularyzacja  i poszerzenie wiedzy na temat najwybitniejszych postaci polskiej państwowości, kultywowanie szacunku i właściwej postawy patriotyzmu.

Konkurs zostanie przeprowadzony w listopadzie w formie testu wiedzy składającego się z 40 pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru i pytania otwartego. Uczniów klas 4-6 chętnych do wzięcia udziału w tym konkursie prosimy o wpłatę 7 zł nauczycielowi historii do dnia 10 października 2015 r.

W ramach tego konkursu historycznego organizowany jest również konkurs plastyczny ( ukazanie życia i dorobku Bolesława Chrobrego, Kazimierza Wielkiego, Tadeusza Kościuszki i Jana Pawła II: portret, scena z życia, miejsca z nim związane itp- format A4, malarstwo, rysunek, grafika, techniki mieszane )i konkurs fotograficzny ( ilustracja hasła "POLSKA W OBIEKTYWIE" czyli sfotografowanie obiektu historycznego np. zamku, pałacu, dworku szlacheckiego, kościoła, cmentarza, starej fabryki- 1 zdjęcie formatu 20x30 A4). Uczniowie zainteresowani tą formą wypowiedzi zgłaszają się również do nauczyciela historii. Powodzenia!

Autor: Iwona Wilk-Dudek