1e z WIZYTĄ W "OGNIKU"

W ramach Rządowego Programu na lata 2015-2018 „Bezpieczna+” od grudnia 2015r. przy Powiatowej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu działa sala edukacyjna "Ognik". Dzisiaj odwiedzili ją uczniowie klasy 1e naszej szkoły. Dzieci miały niezwykłą okazję na odbycie praktycznych zajęć z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Komendant Powiatowej Komendy PSP w Zgorzelcu zaprasza w niedzielę, 22 maja na festyn z okazji Dnia Strażaka!

Wielka niespodzianka czekała już na początku. Dzieci zostały ubrane w mundury i hełmy strażackie! Uczniowie wspinając się po drabinie mogli wcielić się w postać Wojtka strażaka, który dzwoniąc w dzwon zawiadomił dorosłych o powstałym pożarze (lektura "Jak Wojtek został strażakiem"). Następnie obejrzeli prezentację, na temat różnych zagrożeń. W zaimprowizowanych - kuchni i salonie, praktycznie uczyli się, jak reagować na niebezpieczeństwa i jak im przeciwdziałać. Prawdziwym przeżyciem było wejście do pomieszczenia, w którym zaprezentowano, jak wygląda spalony pokój. Gdy zaczął się z niego wydobywać dym, pan strażak nauczył dzieci, w jaki sposób bezpiecznie wydostać się z zadymionej przestrzeni. A później były jeszcze kolorowanki, zdjęcie ze strażakiem Samem i oglądanie od środka oraz wyposażenia bojowych wozów strażackich. Bardzo dziękujemy! Taka praktyczna lekcja, z prawdziwym strażakiem, w miejscu, skąd wyjeżdżają na akcje strażacy, jest nie do przecenienia. Taka nauka jest najbardziej efektywna.

Autor: Małgorzata Kasprzak-Bawół