DZIEŃ DZIECKA KLAS 5a i 6b W WARSZAWIE

W środę, 31 maja uczniowie klas 5a i 6b wyjechali na trzydniową wycieczkę do Warszawy. Już o godz.14.00 weszliśmy do Muzeum Narodowego na lekcje muzealne o poszukiwaniu ciekawostek i informacji w malarstwie średniowiecznym i XVIII-wiecznym. Następnie pojechaliśmy do Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie, gdzie poczuliśmy atmosferę przygotowywania się studentów do sesji egzaminacyjnej. Ogrom księgozbioru i katalogów, zasoby magazynowe, miejsce do nauki parzenia herbaty oraz ogrody na dachu przyprawiły nas o zawrót głowy. Obiadokolacja na ul. Bednarskiej , lody i wędrówka po starówce oraz szaleństwo na placu zabaw dopełniły dzień pierwszy. W Dniu Dziecka z przewodnikiem miejskim zwiedziliśmy m.in. Pałac Kultury, Krakowskie Przedmieście, Plac Piłsudskiego, Teatr Wielki, Plac Zamkowy. Wnętrza Zamku Królewskiego olśniły nas przepychem a czekolada w pijalni Wedla była ukoronowaniem doznań. Kolejnym punktem programu wycieczki były zajęcia w Muzeum Powstania Warszawskiego. Cześć i chwała bohaterom! Po obiadokolacji zrobiliśmy zakupy w Złotych Tarasach i w drodze do hostelu na ul. Karowej obserwowaliśmy nocne życie stolicy. Trzeciego dnia bawiliśmy się ucząc w Centrum Nauki Kopernika, zwiedziliśmy Stadion Narodowy i Łazienki Królewskie, gdzie zażyliśmy atrakcji aquafluwialnych;-)  rejs gondolami. Szkoda było opuszczać Warszawę tym bardziej, że wspaniała pogoda zachęcała do kolejnych spacerów i zabaw. Dziękujemy p. Przemkowi Lachowiczowi pilotowi z Biura Podróży Leniwiec ze Zgorzelca -do zobaczenia na trasach kolejnych wycieczek.

Autor: Iwona Wilk-Dudek