KLASA 2a Z WIZYTĄ NA POLICJI

W piątek, 20 października uczniowie  klasy 2a z wychowawczynią, panią Joanną Brzezińską odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Zgorzelcu w celu bliższego poznania pracy policjantów, zwiedzenia i poznania komendy policji. Po przybyciu na miejsce dzieci zostały pięknie powitane przez  Komendanta Zgorzeleckiej Policji podinspektora Jana Doroszczaka, który  życzył  dzieciom miłego pobytu i wręczył plany lekcji z odznaką policyjną. Dzieci w Sali konferencyjnej obejrzały film „Bezpieczny przejazd zależy od Ciebie”, „Rady dla rowerzystów”.Uczniowie wspólnie ze SpongeBobem ( kanciastą gąbką) rozwiązywali test o bezpieczeństwie wykazując się swoją super wiedzą. Po części dydaktycznej wszyscy zobaczyli pracownię kryminalistyki, w której każdy na  pamiątkowej karcie odbił swój palec z liniami papilarnymi oraz  stanowisko kierowania komendą policji. Na pożegnanie dzieci otrzymały odblaskowe opaski idealne na jesienne krótkie dni. Dziękujemy pani Magdalenie Gotthardt za opiekę, pomoc przy organizacji wycieczki i słodki poczęstunek przygotowany dzieciom. Wszyscy wrócili zadowoleni, pełni wrażeń z nowymi doświadczeniami.

Autor: Joanna Brzezińska