WIECZÓR BAJEK

W piątek, 17 listopada, druhna drużynowa Julka Stachyra zaprosiła swoją gromadę (klasę 3e) na niezwykły wieczór bajek, będący podsumowaniem cyklu zbiórek prowadzących do zdobycia przez zuchy sprawności - przyjaciel bajek.

Przez trzy godziny dzieci bawiły się doskonale, poprzebierane w postaci ze swoich ulubionych bajek. Podczas konkursu na miss i mistera należało nie tylko zaprezentować strój, ale przede wszystkim dowcipnie odpowiedzieć na podchwytliwe pytania szacownego jury. Żwyciężyli: Calineczka -  Agnieszka i renifer - Kamil. Druhna Julia wprowadziła zuchy w niezwykły świat bajek Ignacego Kracickiego. Były pląsy i zabawy. Na koniec, przed widownią złożoną z rodziców, dzieci zaprezentowały przygotowane podczas zbiórki, wymyślone przez siebie bajkowe scenki. To był cudowny wieczór, podczas którego zuchy zdobyły pierwszą w tym roku szkolnym sprawność - przyjaciela bajek.

Autor: Małgorzata Kasprzak-Bawół