WARSZTATY PATRIOTYCZNE

W środę, 11 kwietnia, zuchy z  6 ZGZ "Wilczki"(3e) oraz dzieci z klasy 3g wzięły udział w warsztatach zorganizowanych w związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Tematem spotkania były polskie symbole narodowe. Zajęcia zostały przeprowadzone w wyniku nawiązanej przed 3 laty współpracy z Wrocławskim Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej. Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Instytutu za możliwość przeprowadzenia warsztatów w naszej szkole oraz pani Monice Mikuczewskiej za przygotowanie tego atrakcyjnego spotkania.

W trakcie warsztatów dzieci miały możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat polskich symboli narodowych. Wyszukiwały w wykreślance ich nazwy, rozwiązywały krzyżówkę, przybijały na kartce pocztowej pieczątkę Harcerskiej Poczty Polowej. Największą atrakcją było malowanie farbą na lnianych torbach (podobnie, jak Polacy na murach w czasie II wojny świątowej) symbolu Polski Walczącej. Na koniec pani Monika Mikuczewska wręczyła dzieciom dyplomy "za wspólną naukę i zabawę z Małym Polakiem". Zuchy otrzymały w prezencie grę edukacyjną "Znaj Znak". Dziękujemy!

Autor: Małgorzata Kasprzak-Bawół