XI POWIATOWY KONKURS WIEDZY O HISTORII WOJSKA POLSKIEGO I MIEJSCACH PAMIĘCI NARODOWEJ

22 kwietnia 2022 roku w Zespole Szkól Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu odbył się XI  Powiatowy Konkurs Wiedzy  o Miejscach Pamięci Narodowej  i Historii Wojska Polskiego dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu zgorzeleckiego. W tym roku w konkursie uczestniczyło 24 uczniów z 7 szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu zgorzeleckiego.

W kategorii szkół podstawowych nasza uczennica Zuzanna Suduł z klasy 8b zdobyła III miejsce.

Gratulujemy Zuzannie wspaniałego wyniku i wiedzy o Wojsku Polskim i Miejscach Pamięci Narodowej w naszym regionie oraz życzymy kolejnych  sukcesów na niwie historycznej.

Konkurs przeprowadzony  został  z inicjatywy  Dyrekcji  Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych  przy wsparciu finansowym Stowarzyszenia Społeczny Komitet Ochrony Miejsc Pamięci w Zgorzelcu, który ufundował  nagrody dla laureatów konkursu.

Również i w tej edycji uczestnicy konkursu wykazali się znakomitą wiedzą i umiejętnościami  z zakresu wiedzy o Wojsku Polskim oraz w rozpoznawaniu Miejsc Pamięci Narodowej. Kolejne zajmowane przez nich miejsca  w klasyfikacji  to różnice zaledwie 1 punktu.

Autor: U.Zubrzycka - A. Kozak