Jubileuszowa X edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Daf Kenner.

Spektakl teatralny uczniów klasy 5b

Uczniowie klasy 5b wzięli udział w Jubileuszowej X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Daf Kenner.

Ideą konkursu było motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego i doskonalenia sprawności językowych. Organizatorem konkursu było Wydawnictwo Szkolne PWN Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Konkurs organizowany był we współpracy z Instytutem Goethe oraz Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Instytut Austriacki, Ambasada Niemiec, Ambasada Austrii i Ambasada Szwajcarii.

Od momentu zgłoszenia naszej szkoły do konkursu w grudniu 2013 r. uczniowie klasy 5b bardzo aktywnie zaangażowali się w przygotowania do wystawienia sztuki teatralnej pt.: „Aschenputtel” (Kopciuszek). Pod kierunkiem nauczyciela języka niemieckiego p. Elizy Jaworskiej uczniowie intensywnie ćwiczyli swoje role, analizowali tekst przedstawienia oraz zgłaszali swoje pomysły co do samej koncepcji sztuki. Przy pomocy nauczyciela plastyki p. Iwony Wilk-Dudek uczniowie wykonali także przepiękne dekoracje do „Kopciuszka”.

Ogłoszenie zwycięzców konkursu odbędzie się 15 maja 2014r.

Trzymajcie za kl. Vb kciuki, bo do wygrania są cenne nagrody: odtwarzacze mp4,warsztaty teatralne, wyjazd do Niemiec, tablety, oraz nagrody książkowe!!!!

Efekt końcowy przedstawienia konkursowego, którego nagrywanie miało miejsce 25. 03.2014 w świetlicy szkolnej, możecie ocenić sami.