MIKOŁAJKI 6 d i 5 e

We wtorek, 6 grudnia uczniowie klas 6d i 5e spędzili wyjątkowe MIKOŁAJKI. Zamiast lekcji, od godziny 7:30 zrealizowali szczegółowo zaplanowany czas. Po pierwsze udekorowali drzwi swoich gabinetów, zgodnie z zaleceniem SU (rywalizacja w Lidze klas). Potem było wręczanie prezentów przygotowanych w wynku losowania. Pięknie zapakowane, sprawiły wszystkim niespodziankę i prawdziwą radość. Tym bardziej, że odwiedził nas w tym czasie Święty MIKOŁAJ SU z zastępem elfów. Dziękujemy p. Eli Kowalskiej za cudowne dopełnienie wrażeń. Następnie powędrowaliśmu do Muzeum Łużyckiego (6d) oraz Muzeum Przyrodniczego (5e), gdzie dopęlniliśmy swoją wiedzę o regionie. Warsztaty przy tej okazji wprowadziły uczniów w magię nadchodzących świąt. Dopełnieniem Mikołajek był pobyt na Świątecznym Jarmarku Śląskim w Gorlitz. Lodowisko, przekąski i drobne zakupy w Weinachtshaus, muzyka i dekoracje. Takie Mikołajki, po pandemicznej izolacji,  mimo nieciekawej pogody pozwalają na pełnię szczęścia.

Autor: Iwona Wilk-Dudek