VIII EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO "PATRIA NOSTRA"

ZAPRASZAMY UCZNIÓW KLAS  7 i 8 DO UDZIAŁU W KONKURSIE HISTORYCZNYM. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o historii Polski wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie postaw patriotycznych i aktywności obywatelskiej. Formuła Konkursu sprzyja rozwojowi umiejętności animacji komputerowej i montażu filmowego, a także pozwala uczniom na zdobycie wiedzy o zagadnieniach pomijanych w obowiązkowych programach szkolnych. Realizacja prac konkursowych pozwala na wykorzystanie nowoczesnych technologii w edukacji historycznej oraz utrwalaniu tradycji i dziedzictwa narodowego.

Prace wykonane w ramach Filmowego Konkursu Historycznego Patria Nostra to krótkie 50-cio sekundowe filmy i animacje prezentujące ważne wydarzenia z historii naszego kraju, wykonane różnymi technikami- poczynając od statycznych, ręcznie rysowanych plansz, poprzez animację poklatkową, film z udziałem aktorów (przeważnie samych uczniów) aż po tzw. Machinimę- animacje generowane z wykorzystaniem silników gier komputerowych. Dotyczą one wydarzeń z jednego z 52 tygodni w roku. Tematy przydzielane są według kolejności zgłoszeń, na podstawie listy ułożonej w porządku chronologicznym.

O konkursie - Konkurs Patria Nostra (konkurs-patrianostra.pl)

Autor: Dariusz Dudek