NAJMŁODSI UCZNIOWIE SP5 TRENUJĄ PODCZAS SZKOLNYCH ZAJĘĆ SZACHOWYCH

Historia szachów w naszej szkole sięga 2015 r.
Zajęcia szachowe w klasach młodszych odbywają się dwa razy w tygodniu. Prowadzone jest również pozalekcyjne kółko szachowe.
Nasi uczniowie od lat zdobywają wysokie pozycje w wojewódzkich oraz ogólnopolskich turniejach szachowych

Szachy pomagają w nauce koncentracji, pomagają rozwijać kreatywność, pomagają rozwijać umiejętności rozwiązywania problemów, poprawiają umiejętność planowania, uczą radzenia sobie z porażką. Szachy wpływają na zdolności uczenia się i pomagają dzieciom zrozumieć konsekwencje swoich działań. Szachy to wspaniała gra dla każdego. Nie trzeba urodzić się ze specjalnymi zdolnościami aby się jej nauczyć. Zaś najmłodszym w historii szachów arcymistrzem szachowym został 12 – latek.

Autor: A. Mikoszek - A. Kozak