WYCIECZKA KLAS 1a i 1b do SIEDLĘCINA

Klasa 1A i 1B 12 czerwca 2023r. ze swoimi wychowawczyniami p. Joanną Brzezińską i panią Barbarą Łukaszewicz na zakończenie roku szkolnego uczestniczyły w wycieczce szkolnej do Siedlęcina.

W tej małej urokliwej miejscowości uczniowie poznali historię średniowiecznej niegdyś mieszkalnej Wieży Książęcej z oryginalnymi malowidłami z legendą o Lancelocie z Jeziora. Atrakcją wycieczki był spacer po zaporze wodnej we Wrzeszczynie. Najważniejszym punktem były warsztaty artystyczne „Od owieczki do niteczki” w Zagrodzie – „Kowalowe Skały”. Maluchy poznały tam ciekawostki hodowli owcy wrzosówki i wykorzystywanie ich wełny w życiu, a następnie samodzielnie z wełny robiły Cudaczki Wełniaczki, które zabrały na pamiątkę do domu. Dzieci miały możliwość kontaktu ze zwierzętami oraz mogły je samodzielnie karmić. Był to wspaniały dzień , który na długo pozostanie dzieciakom w pamięci.

Autor: Joanna Brzezińska