MAGICZNA PŁAWNA - JESIENNA WYCIECZKA KLAS 2a i 2b

4 października 2023r. uczniowie klasy 2a i 2b wspólnie z wychowawczyniami wybrali się do niewielkiej miejscowości Pławna koło Lwówka Śląskiego, w której mieli okazję poznać krainę Baśni i Legend Śląskich

Dzieci obejrzały jedyny i niepowtarzalny strunowy teatr lalek, gdzie lalki miały wielkość człowieka. Aktywnie brały udział w kreatywnych warsztatach teatralnych i poznały tajniki gry aktorskiej w teatrze ulicznym. Warsztaty były połączeniem zabaw ruchowych z grą aktorską z prawdziwymi maskami teatralnymi. Dzieci poznały jak wyglądało życie podczas potopu i zwiedzały drewnianą Arkę Noego. Na koniec pobytu w Pławnej dzieci mogły pobawić się w grodzie rycerskim z wielkim koniem trojańskim. Wycieczkę zakończył spacer po kamiennej Zaporze Wodnej w Pilchowicach.

Autor: Joanna Brzezińska