POCZET SZTANDAROWY SP NR 5 NA MIEJSKICH OBCHODACH ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 11 listopada 2023 roku Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej nr 5 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Zgorzelcu uczestniczył w miejskich obchodach 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. To był dla nas zaszczyt, obowiązek i duma. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. Św. Bonifacego. Po mszy przed pomnikiem MILLENIUM odbyła się patriotyczna część uroczystości upamiętniająca rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
W obecności władz Miasta Zgorzelca złożyliśmy hołd walczącym o wolność naszego kraju.
Poczet Sztandarowy naszej szkoły dumnie reprezentowali uczniowie: Natalia Baranowska (7c), Natalia Dziamska (7c) i Oliwer Mierzejewski (6e) pod opieką Pani Ilony Jurkiewicz.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku z uroczystości z udziałem naszego Pocztu Sztandarowego (poniżej plik do pobrania)

Podziękowania dla Pani Justyny Mierzejewskiej - Muniak za udostepnienie zdjęć i filmiku.