MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY KANGUR 2024

Drodzy Uczniowie !

Zapraszamy do udziału w kolejnej, już XXXII edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur 2024”.

Ważne informacje:

• Koszt udziału w konkursie – 16 złotych.
  • Zgłoszenia chęci uczestnictwa u nauczycieli matematyki  do 06 lutego 2024 r.

Celem konkursu jest rozwój intelektualny dzieci i młodzieży, poprzez połączenie nauki z zabawą oraz upowszechnienie wiedzy matematycznej.

Konkurs ma charakter jednorazowego testu.

Na jego rozwiązanie przeznaczone jest 75 minut.

Każdy uczestnik konkursu otrzyma układankę logiczną   – tangram chiński.

Najlepszym sposobem na przygotowanie się do konkursu jest rozwiązywanie zadań, które pojawiły się w poprzednich edycjach konkursu.

Autor: A. Kozak