DEUTSCH WAGEN TOUR W NASZEJ SZKOLE

DZISIAJ 28. 04. 2014 (poniedziałek)  gościliśmy po raz drugi w naszej szkole lektora języka niemieckiego p. Małgorzatę Urlich-Kornacką w ramach projektu Deutsch-Wagen-Tour-  na zaproszenie nauczyciela języka niemieckiego p. Elizy Jaworskiej.  W ten sposób zachęcamy was do nauki języka niemieckiego na wesoło. Zaprezentowano wszystkim uczniom przedstawienie teatralne pt. „Aschenputtel” (Kopciuszek) , zaśpiewano wspólnie niemieckie piosenki i odbyły się warsztaty językowe.

Deutsch-Wagen-Tour" jest projektem realizowanym od 2009 roku przez Goethe-Institut w Warszawie. Celem projektu "Deutsch-Wagen-Tour" jest popularyzacja nauki języka niemieckiego w Polsce oraz zwiększenie motywacji uczniów do nauki języków obcych. Profesjonalnie przygotowani lektorzy prowadzą niekonwencjonalne zajęcia z animacji językowej z uczniami naszej szkoły. Partnerami projektu są Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec, Ambasada Niemiec w Warszawie i Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej (DAAD). Patronat honorowy nad projektem objęła Minister Edukacji Narodowej.

Autor: Iwona Wilk-Dudek