BAWIMY SIĘ RAZEM - zajęcia klasy 2c

BAWIMY SIĘ RAZEM !!!

WIR SPIELEN ZUSAMMEN !!!

W ramach współpracy   Szkoły Podstawowej nr 5 w Zgorzelcu ze szkołą podstawową  Grundschule  am Fischmarkt w Goerlitz,   30 IV 2014r odbyło się kolejne polsko – niemieckie spotkanie  integracyjne  pod hasłem „BAWIMY SIĘ RAZEM” .

Projekt przygotowała i zrealizowała pani Joanna Brzezińska z klasą IIc.

W ramach projektu dzieci poznały sposób witania się w języku polskim i niemieckim, poprzez wspólną zabawę  „Tańczymy Lababda” mogły bezpośrednio poznać nazewnictwo części ciała. W grupach polsko – niemieckich dzieci uczestniczyły w zabawie z animacji językowej „Zwierzęta”, w której miały za zadanie odnaleźć swoją parę (zwierzątko) tylko za pomocą mowy ciała i mimiki.  Wspólne zabawy zbliżyły dwie grupy, projekt zakończył się zajęciami plastycznymi z papieroplastyki,  w których dzieci wspólnie wykonały „Kota” z papierowych talerzyków. Projekt polsko – niemiecki zakończył się wspólnym poczęstunkiem oraz wspólną zabawą  „Koty na spacer”.