XI REGIONALNY KONKURS PRZYRODNICZO-KRAJOZNAWCZY

W miniony piątek w Szkole Podstawowej w Działoszynie odbył się drugi etap XI Regionalnego Konkursu Przyrodniczo – Krajoznawczego dla klas II i III. Naszą szkołę dumnie reprezentowali: Maja Śmigaj (3a), Antek Kurantowicz (3c) i Marcel Korc (3c). Jak donoszą obserwatorzy i sami uczestnicy – pytania w tegorocznej edycji nie należały do łatwych. Serdecznie gratulujemy uczestnictwa w półfinale i życzymy dalszych sukcesów naszym  miłośnikom przyrody.

Konkurs organizowany jest przez Ligę Ochrony Przyrody w Jeleniej Górze. Był to etap półfinałowy, w którym startowały szkoły z naszego regionu. Do półfinału zakwalifikowali się tylko ci uczniowie, którzy zdobyli minimum 70 % punktów w etapie pierwszym. W półfinale brały udział dwie zgorzeleckie podstawówki - Szkoła Podstawowa nr 3 i Szkoła Podstawowa nr 5.

Autor: Artur Mikoszek, Małgorzata Kasprzak-Bawół