POWIATOWY KONKURS PRZYRODNICZY pod hasłem"Leśny Turniej"

15 kwietnia 2015 r. uczennice kl. 6d: Wiktoria Nowak, Ala Krzywonos, Kornelia Nogaj i Oliwia Karaszewska w Nadleśnictwie Węgliniec brały udział w III etapie POWIATOWEGO  KONKURSU  PRZYRODNICZEGO pod hasłem "Leśny Turniej". Tym razem tematyka dotyczyła rozpoznawania, odżywiania, zachowania godowego zwierząt leśnych oraz gospodarki , tradycji i gwary łowieckiej. W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Każdą placówkę reprezentowała 4-osobowa drużyna. Drużyny zdobywały punkty rozwiązując zadania na etapach ( stacjach) rozmieszczonych w lesie. Uczennice z naszej szkoły przygotowywały się do konkursu na spotkaniach w ramach koła LOP. Konkurs jest ciekawy i dobrze zorganizowany, pogłębia wiedzę dotyczącą ekologii i ochrony środowiska. Kształtuje nawyki czynnej ochrony przyrody. Po konkursie odpoczywaliśmy przy ognisku z pieczeniem kiełbasek.

Ilość puntów zdobytych w III etapie wyniosła: 44, co dało nam II miejsce egzekwo. W konkursie startowały szkoly z Węglińca, Czerwonej Wody, Porajowa, Trójcy i Zgorzelca- SP5.

IV - decydujący- etap już wkrótce. Już zaczynamy gromadzić materiały i pracować na sukces!

Autor: Małgorzata Śniechowska