PROJEKT MAŁY PATRIOTA

W ubiegłym roku szkolnym przystąpiliśmy do projektu MAŁY PATRIOTA. Inicjatorką projektu jest nauczycielka historii z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. ks. Piotra Skargi w Warszawie, pani Katarzyna Kaczyńska, z którą nawiązaliśmy współpracę. Warto zastanowić się nad pytaniami, które stawia twórczyni projektu:

Czym jest Wolność i jaka jest jej cena?

Czym jest patriotyzm, ten historyczny i ten współczesny?

Jak zamierzamy wychować młode pokolenie?

Zbliża się 11 listopada - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI. Klasy: 3a, 4b i 6b szczególnie, w ramach projektu, przygotowują się do tego dnia. Na apelu z okazji Święta Niepodległości, w czwartek 6 listopada, klasa 3a i 6 Zgorzelecka Gromada Zuchowa "Wilczki" złożą uroczystą PRZYSIĘGĘ MAŁEGO PATRIOTY. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie! Piękne patriotyczne świętowanie, przygotowywane pod kierunkiem pani Marioli Weychan i pana Dariusza Dudka odbędzie się na 4 i 5 lekcji.

ZAPRASZAMY!

Autor: Małgorzata Kasprzak-Bawół