HISTORIA W KOLORACH

„Historia w kolorach” to projekt edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej skierowany do najmłodszych odbiorców historii najnowszej. Jego głównym celem jest zainteresowanie dzieci i młodzieży dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie, w atrakcyjnej i przystępnej formie, polskich symboli narodowych – godła, flagi i hymnu.

Z przyjemnością informuję, że otrzymaliśmy z krakowskiego oddziału IPN materiały edukacyjne do realizacji projektu. Są to: książeczki "Polskie Symbole Narodowe", puzzle "Solidarni" oraz gry edukacyjne "Polak mały". Wiele ciekawych pomocy naukowych znajdziemy też na portalu edukacyjnym Historia w kolorach - Pamięć.pl.

Zachęcam wychowawców klas młodszych do korzystania z materiałów, dzięki którym wychowamy naszych uczniów na Polaków dumnych ze swojej Ojczyzny.

Małgorzata Kasprzak-Bawół

Autor: Małgorzata Kasprzak-Bawół