PROJEKT EDUKACYJNY TuHISTORIA

26 lutego (dokładnie w 88 rocznicę ustanowienia "Mazurka Dąbrowskiego" naszym hymnem narodowym) klasa 3a udała się do Wrocławia, by wziąć udział w zajęciach edukacyjnych w ramach projektu "TuHistoria", realizowanego przez wrocławski oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Celem projektu jest  edukacja historyczna i popularyzacja wiedzy z zakresu historii najnowszej. Podczas prezentacji związanej z polskimi symbolami narodowymi dzieci popisały się wspaniałą wiedzą na temat naszego godła, barw i hymnu. Bezbłędnie dopasowały otrzymane fotografie do prezentowanego materiału źródłowego, opisującego Powstanie Warszawskie oraz wskazały barwy narodowe na strojach powstańców. Wielką frajdą dla uczniów było malowanie czarną farbą Znaku Polski Walczącej. Zuchy mogły poczuć się jak prawdziwi sabotażyści z czasów II wojny światowej. Zajęcia zakończyły się grą planszową "Polak Mały". Zespoły rywalizowały ze sobą w dobieraniu na zasadach gdy w "memory" par takich samych fragmentów hymnu państwowego. Zwycięzcy oraz ci, którzy wykazali się największą wiedzą po zakończeniu zajęć, zostali nagrodzeni. Wszyscy otrzymali drobne upominki z logo projektu "TuHistoria".

Drugą atrakcją czwartkowego wyjazdu (także edukacyjną) była wizyta w Afrykarium. Afrykarium to unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Lądu. Perspektywa, z jakiej można tam obserwować pływające zwierzęta sprawia, że wrażenia są niezapomniane. I takie też pozostaną nam po tej całej, jakże udanej, wycieczce. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Autor: Małgorzata Kasprzak-Bawół