3a świętowała NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

W miniony piątek zajęcia w klasie 3a związane były z obchodzonym 1 marca NARODOWYM DNIEM PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH. Już od rana reprezentacja naszej gromady zuchowej udała się z kurendą po klasach informującą o święcie oraz będącą apelem o wywieszenie w tym dniu flag narodowych. Podczas zajęć w klasie uczniowie dowiedzieli się kim byli Żołnierze Wyklęci oraz zapoznali z sylwetką Danuty Siedzikówny "Inki". Rozwiązywali krzyżówkę, której hasło brzmiało - ŻOŁNIERZE NIEZŁOMNI. Na koniec dzieci rywalizowały w grze "Polak Mały" układając z elementów obraz przedstawiający polskie godło narodowe. To kolejna lekcja historii, która odbyła się w naszej klasie.

Dzieci wzięły też udział w akcji dekorowania okien symbolami narodowymi. Efekty można obejrzeć w galerii zdjęć.

Autor: Małgorzata Kasprzak-Bawół