• Kontrast:
  • Czcionka:
  • A
  • A+
  • A++

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 843770
  • Do końca roku: 132 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

Kalendarium

Wtorek, 2018-08-21

Imieniny: Franciszka, Kazimiery

Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody

  SZKOLNE  KOŁO  LIGI  OCHRONY  PRZYRODY.

Spotkania odbywają się w czwartek o godz. 16.00 - 17.00

(przy ul. Kościuszki 68, gab. 6)

Zajęcia prowadzi p. Małgorzta Śniechowska

KONKURS PRZYRODNICZY KL. VI-VII SZKOLNEGO KOŁA LOP

15 marca,w czwartek, Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody przygotowało konkurs przyrodniczy dla klas VI i VII, pod hasłem "Mądrze i zdrowo". Udział w konkursie brały trzyosobowe drużyny z każdej VI i VII klasy. Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza z nich to pisemny test wiedzy o ochronie środowiska i ekologii. Druga część konkursu to :Kulinarna przygoda" czyli przygotowanie zdrowych sałatek. Uczniowie mieli przygotowaną "spiżarnię"-stół na którym były produkty do sporządzenia sałatek jarzynowo-owocowych. Do dyspozycji uczestników konkursu były mandarynki, cytryny, jabłka oraz groszek, jajka, kukurydza, fasola, szynka, kurczak, ogórki, pomidory, oliwki, cebula, czosnek, pietruszka, sałata, przyprawy, majonez, ketchup, oliwa. Każda drużyna musiała zaprezentować swoją sałatkę. Uczniowie z LOP-u, którzy byli w jury oceniali smak i estetykę podanych sałatek. Podsumowując punktację ogólną wyłoniono zwyciężców: 

Czytaj więcej

KONKURS FOTOGRAFICZNY LOP ROZSTRZYGNIĘTY !!!

Informujemy, że został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny "Jesień w obiektywie". Spośród wielu prac jury wyłoniło następujących laureatów:

I miejsce: Natalia Jaworska kl. 2c gim oraz  Julia Słonecka kl. 6a

 II miejsce: Aleksandra Gronowska kl. 4f

 III miejsce: Igor Skowroński kl. 6b

Wyróżnienia otrzymali: Amelia Behrendt kl.6b, Julia Urban kl. 4c i Maja Śmigaj kl. 6b.

KONKURS FOTOGRAFICZNY "JESIEŃ W OBIEKTYWIE"

Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody ogłasza konkurs fotograficzny "Jesień w obiektywie". Tematyka zdjęć dotyczyć ma polskiej złotej jesieni i klimatów wraz z prezentacją naszego regionu. Format zdjęć 15x10 cm lub 20x15 cm (kolorowe). Na odwrocie każdej pracy należy umieścić dane: imię i nazwisko autora, klasę oraz opis sfotografowanego miejsca. Prace należ składać bezpośrednio w pokoju nauczycielskim w dniach od 9 do 20 października 2017 r. Powołane jury wyłoni laureatów konkursu i ogłosi wyniki. Prace będą eksponowane na szkolnej wystawie. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału !

WYSTAWA Z OKAZJI ŚWIĘTA ZIEMI

My sami możemy przyczynić się do tego, żeby Ziemia była miejscem przyjaznym dla wszystkich organizmów. Możemy na przykład oszczędzać wodę, energię elektryczną, nie śmiecić, albo ponownie wykorzystywać odpady z gospodarstwa domowego. Z okazji Święta Ziemi, który przypada na dzień 22 kwietnia Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody zorganizowało wystawę, na której można zobaczymy zrobione z niepotrzebnych już tworzyw sztucznych, słoików, papieru i tkanin różne przydatne rzeczy. Na wystawie podziwiać można zrobione przez młodzież z klasy Va, Vb, VIb, VIc, VId z odpadów gospodarstwa domowego garnuszki, buty, wazoniki, kwiaty, maskotki, lampki i wiele innych ciekawych rzeczy. Zapraszamy do odwiedzenia inspirującej i ciekawej wystawy na parterze szkoły.

CIEKAWE EKSPERYMENTY

Dnia 12 kwietnia uczennice z 5b i 5a, które należą do Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody przygotowały eksperymenty, które zaprezentowały uczniom w szkole. Eksperymenty dostarczają informacji o wielu pasjonujących zjawiskach przyrodniczych i pomagają w poznawaniu tajemnic otaczającego nas świata. Dzieci z zainteresowaniem i uwagą przyglądały się prezentowanym doświadczeniom, z których najbardziej podobały się: „wulkan”, ,,balon w butelce”,, kolorowe wiry” ,,góra wody” – były brawa i owacje. Dzieci w niektórych doświadczeniach też brały udział. W tak ciekawy sposób przygotowane zajęcia edukacyjne z przyrody pogłębiają wiedzę, poprawiają koncentrację uwagi uczniów i zachęcają do nauki i eksperymentalnego rozwiązywania zagadek przyrodniczych. Pokaz  przygotowały:  

"WIELKA PAKA DLA ZWIERZAKA" -grudzień 2016 r.

Schronisko dla bezdomnych zwierząt to świadectwo ludzkiej bezduszności. Każdy kot i pies, który przebywa w schronisku miał kiedyś jakiegoś pana i swój dom, z którego został wyrzucony na ulicę. W naszej szkole dnia 8 i 9 grudnia uczniowie z LOP-u zorganizowali akcję "WIELKA PAKA DLA ZWIERZAKA". Niektóre dzieci już przyniosły karmę dla zwierząt w schronisku. Inne obiecały, że nie zapomną przynieść do szkoły , do 16 grudnia konserwy, kaszę, makaron, suchą karmę. Dzieci kochają zwierzęta mają dobre serca i chcą, żeby każdy kot i pies w schronisku w Dłużynie miał pełną miskę jedzenia. Czekamy na Wasze dary ;-)

AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA 2016"

Akcja "Sprzątanie Świata" została wymyślona w 1989 r. w Australii przez biznesmena, żeglarza, który chciał poprawić stan zanieczyszczenia odpadami Zatok Sydnejskiej. W kolejnych latach akcja zataczała coraz większe kręgi i przyjęła się także w Polsce. W tym roku również dzieci i młodzież naszej szkoły przystąpiły do ogólnopolskiej akcji "Sprzątania Świata". 15 września przed głównym wejściem do szkoły uczniowie ze Szkolnego Koła LOP: Maja Śmigaj, Natalia Węgrzyn, Igor Skowroński, Amelia Behrendt i Martyna Olejnik, rozwiesili plakaty i ulotki, w których widniały hasła uświadamiające wpływanie wpływ człowieka na stan naturalnego środowiska. Uczniowie, rodzice i przechodnie z zainteresowaniem przyglądali się przygotowaniom szkoły do piątkowego wydarzenia. W piątek, 16 września podczas warsztatów terenowych nauczyciele z uczniami omawiali pozytywne wzory ekologiczne: nie wszystkie rzeczy należy wyrzucać, można przekazać innym lub oddawać...

ŚWIATOWY DZIEN WODY

Uczniowie ze Szkolnego Koła LOP przeprowadzili z sukcesem akcję zbierania pieniędzy na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej. Dnia 16 marca  (środa) - po pierwszej i drugiej lekcji na I piętrze szkoły  przeprowadzono akcję "Studnia dla Południa".Młodzież zasiliła fundusze dla biednych dzieci z Afryki, ktore nie mają dostępu do wody.
Uczniowie: Natalia Duda, Natalia Węgrzyn, Maja Śmigaj, Martyna Olejnik, Igor Skowroński, Amelia Behrendt i Julia Lange pod kierunkiem Małgorzaty Śniechowskiej z pomocą rodziców: p. Skowrońskiej i p. Kata - przygotowali atrakcyjną zbiórkę pieniędzy: koło fortuny ( każdy uczeń, który wrzucił...

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY - "STUDNIA DLA POŁUDNIA" POLSKIEJ AKCJI HUMANITARNEJ

22 MARCA  PRZYPADA ŚWIATOWY DZIEŃ WODY. Woda jest niezbędna do życia. Niebezpieczny jest jej brak. Szkoła nasza razem z Polską Akcją Humanitarna  podejmie działania na rzecz mieszkańców krajów dotkniętych kryzysem humanitarnym- otrzymają oni dostęp do jednego z najbardziej podstawowych dóbr- WODY!

Dnia 15 marca (wtorek) uczniowie ze Szkolnego Koła LOP będą zbierać fundusze na działania Polskiej Akcji Humanitarnej. Dnia

Czytaj więcej